BARCELONA SRUŠILA REALOV REKORD Messi obilježio 500. nastup, majstoriji kod zadnjeg gola dive se svi!

nogometni.net 31. prosinca 2015 0

Nogometaši Barcelone slavili su s 4:0 na Camp Nou protiv Betisa u utakmici 17. kola španjolske Primere.

Golove za katalonskog velikana zabili su Heiko Westermann u vlastitu mrežu i Lionel Messi, dok je dva puta među strijelce upisao Luis Suarez. Na taj je način Barcelona srušila rekord po broju postignutih golova u kalendarskoj godini koji je dosad držao Real. Messijevim se golom Barcelona izjednačila s Realom koji je 2014. godine postigao 178 golova u svim natjecanjima, da bi ga Suarezovim golom i prestigli i došli do brojke od 180 golova.

Messiju je postignuti gol inače bio 48. u kalendarskoj 2015. godini, a njime je na najbolji mogući način obilježio jubilarni 500. nastup u Barçinom dresu (u svim natjecanjima). Suarez je ove godine zabio 48 golova, a Neymar 41. Zajedno je ubojiti trio zabio 75% svih Barceloninih golova ove godine.

Zanimljivo je kako je Barcelona u ovom susretu čak četiri puta gađala okvir gola, a nakon što je u 29. minuti Neymar zatresao gredu iz jedanaesterca blizu je gola bio Ivan Rakitić, ali ga je Westermann preduhitrio i zatresao svoju mrežu.

Rakitić je inače odigrao svih 90 minuta za Katalonce. Najljepši trenutak susreta bio je drugi Suarezov gol iz 83. minute koji je postignut nakon prekrasne akcije i prekrasnog Neymarovog proigravanja petom.

Barcelona sada ima 38 bodova, kao i drugi Atletico, ali uz utakmicu manje, dok treći Real ima 36. Betis je 12. sa 20 bodova.

Madridski Atletico je kao gost svladao gradskog suparnika Rayo Vallecano sa 2-0 (0-0). Atletico je do pobjede stigao u samoj završnici pogocima Corree (88) i Griezmanna (90).

Mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović igrao je svih 90 minuta za Sporting iz Gijona koji je izgubio na gostovanju kod Eibara sa 0-2 (0-0). Golove za domaće postigli su Keko (55) i Borja Baston (62). Sporting je 16. sa 16 bodova i utakmicom manje, dok je Eibar deveti sa 24.

Stipe Pletikosa nije konkurirao za nastup za Deportivo u koji je stigao ovoga tjedna u 0-0 remiju na gostovanju kod Getafea, dok je Ivan Kelava 1-4 (0-1) poraz Granade na gostovanju kod Las Palmasa odgledao s klupe za pričuve.