Bayern je minimalno slavio, Borussia kiksala kod Kölna

nogometni.net 19. prosinca 2015 0

Nogometaši Bayerna pobijedili su na gostovanju kod Hannovera 1-0. Jedini gol na utakmici zabio je Müller iz penala, a danas ili sutra trebalo bi se znati ostaje li Pep

To bi bilo to od Bayerna za ovu godinu. Odigrali su nogometaši Pepa Guardiole posljednju svoju utakmicu u 2015. i pobijedili Hannover s minimalnih 1-0 u 17. kolu Bundeslige. Jedini gol zabio je Thomas Müller iz penala u 40. minuti.

S nova tri boda Bavarci su učvrstili prvo mjesto na tablici s osam bodova ispred Borussije Dortmund koja je danas izgubila od Kölna. Dominirao je Bayern tijekom cijele utakmice, imao veliku prednost u svim statističkim rubrikama te čak 80% vremena loptu u svojim nogama, no nikako nije uspijevao zabiti drugi gol.

Umjesto uvjerljive pobjede, Bayern je proslavio golmana Hannovera Ron-Roberta Zielera koji je imao čak 10 obrana, brojka koje se ne bi posramili ni rukometni golmani. O dominaciji prvaka govori i nevjerojatnih 640 dodavanja više u odnosu na Hannover.

No ono što najviše zanima sve navijače njemačke momčadi jest ostaje li Pep Guardiola. Čelnici Bayerna najavili su da će o tome pričati nakon današnje utakmice i vijest bi trebali saznat večeras ili u nedjelju tijekom dana.

HSV, za kojeg je Iličević igrao cijelu utakmicu, a Olić od 81. minute, kod kuće je izgubio od Augsburga 0-1.

Eintracht – Werder 2-1
HSV – Augsburg 0-1
Köln – Dortmund 2-1
Ingolstadt – Bayer 0-1
Hannover – Bayern 0-1
Stutgart – Wolfsburg 3-1