Primera: Villarreal nadigrao Real ; Le Championnat: PSG deklasirao Lyon

nogometni.net 14. prosinca 2015 0

U derbiju 15. kola Primere Real Madrid je izgubio kod Villareala (0-1), te je “Kraljevski klub” sve dalje od vrha ljestvice.

U 9. minuti napadač Villareala i bivši igrač Reala Roberto Soldado je pogodio mrežu “Kraljevskog kluba” nakon što je Luka Modrić izgubio loptu, a začudo, to je bio i jedini gol na utakmici. Real je propustio dosta prilika, ali nije uspio postići gol i izbjeći poraz, treći u prvenstvu.

Modrić je igrao do 78. minute, a minutu kasnije u igru je ušao Mateo Kovačić.

Nogometaši madriskoga Atletica pobijedili su kod kuće u 15. kolu Primere Athletic Bilbao s 2-1 i bodovno se izjednačili na vrhu s Barcelonom koja je su subotu kiksala na Nou Campu protiv Deportiva (2-2).

Atletico je slavio preokretom nakon što su Baski poveli preko Laportea (27), da bi sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačio Saul Niguez, a potom u 67. minuti Griezmann postigao pobjednički pogodak za momčad iz Madrida.

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva Paris St Germain je deklasirao Lyon 5-1.

PSG je rutinski odradio posao upisavši 15. ligašku pobjedu uz tri neodlučena rezultata i razliku pogodaka 45-9.

Golove za aktualnog francuskog prvaka postigli su Zlatan Ibrahimović (11, 77-11m), Serge Aurier (17), Edison Cavani (61) i Lucas (90), uz tri asistencije Angela di Marije. Pogodak za goste zabio je Jordan Ferri (24).

Pobjedu je upisao i Monaco koji ja svom travnjaku porazio St Etienne 1-0. Pogodak odluke zabio je Fabinho u 82. minuti iz jedanaesterca. Danijel Subašić i Mario Pašalić nisu nastupili za momčad iz Kneževine.

Marseille je nastavio s očajnim rezultatima na svom travnjaku ove sezone odigravši 1-1 protiv Ajaccioa. Bio je to već sedmki uzastopni ligaški susret OM-a na Velodromeu bez pobjede. Zadnju pobjedu Marseille je pred svojim navijačima izborio u rujnu protiv Bastije. Gosti su poveli u 19. minuti iz kaznenog udarca golom Jacquesa Zouea. Izjednačio je Michy Batshuayi u 38. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 48 bodova, Angers je drugi sa 31 bodom koliko ima i Monaco na trećem mjestu.