Remi Bilicevog West Hama i Uniteda , Vardy nije zabio, ali je asistirao za pobjedu Leicestera , novi poraz Chelseaja

nogometni.net 5. prosinca 2015 0

West Ham Slavena Bilića bio je na rubu nove senzacije protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu, ali u 15. kolu Premiershipa nije uspio uzeti i peti veliki skalp ove sezone (0:0).

Slaven Bilić vratio bi se s Old Trafforda bogatiji za peti veliki skalp ove sezone da su njegovi napadači bili samo mrvicu precizniji dok su marširali kaznenim prostorom Manchester Uniteda. Završilo je 0:0 – reprizni program u “kazalištu snova” zbog kojeg Unitedovi navijači sve glasnije protestiraju protiv Louisa Van Gaala – ali već do poluvremena “čekićari” su trebali držati u rukama opipljivo vodstvo.

Završne brojke meča potvrđuju onu doskočicu o statistici kao bikiniju koji otkriva puno i skriva najbitnije; Man United je imao više udaraca (21-9), više “kreiranih prilika” (14-7) i kontrolu posjeda (56-44 posto), no Bilićeva je momčad pogađala vratnice i promašivala “mrtve” zicere. Do sredine poluvremena okvir De Geina gola uzdrmali su Zarate i Reid, a prije toga je Moses pobjegao stoperima i s deset metara neometan pogodio domaćeg vratara u nogu. U drugom poluvremenu još bolju priliku promašio je Zarate s pet metara. Najljepšu domaću šansu upropastio je Martial nakon prodora i asistencije džokera s klupe Depaya.

Leicester gazi sve pred sobom

Golove u međuvremenu kao na tvorničkoj traci nastavljaju štancati nogometaši Leicestera. Bez Andreja Kramarića u protokolu, “lisice” su protutnjale kroz Swansea (3-0) i nije ih pritom zaustavio ni dan odmora vrućeg napadača Jamieja Vardyja. Prvi strijelac lige zadovoljio se u subotu jednom asistencijom, a golgetersku ulogu hat-trickom je preuzeo Riyad Mahrez. Alžirski veznjak izrastao je u pogonsku snagu “lisica” i njihovu najbolju kupovinu u povijesti. Doveli su ga prije dvije godine iz Le Havrea za samo 500 tisuća funta.

Poraz Manchester Cityja

Premda najčešće loša kopija Zlatana Ibrahimovića, austrijski napadač Marko Arnautović u subotu se približio originalu kada je s dva gola nokautirao Manchester City za 2-0 pobjedu Stoke Cityja. Sve je bilo gotovo nakon samo petnaest minuta, u oba navrata raspoloženi Xerdan Shaqiri valjao je travu suparničkim braničima prije nego što je isporučivao asistencije Arnautoviću, a robusni napadač je pored dva postignuta gola mogao matirati Joea Harta još barem dva puta.

Arsenal je pobijedio Sunderland s 3:1, a strijelci su bili Joel Campbell (33), Olivier Giroud (63) i Aaron Ramsey (90+3).

Skupa momčad Josea Mourinha izgubila je s 0:1 u svom nogometnom hramu, a strijelac jedinog gola na utakmici bio je Glenn Murray u 82. minuti nakon kornera.

Treba reći kako je Mourinhova momčad svih 90 minuta dominirala i stvarala prilike, ali ponovno je u prvi plan došla nepreciznost skupih zvijezda koja ih je na kraju koštala već osmog poraza prije završetka polusezone.

Chelsea se sada nalazi na 14. mjestu Premier lige sa 15 bodova, odnosno samo tri boda iznad zone ispadanja, a pogled na tablicu mogao bi napokon otrijezniti i bogatog vlasnika Romana Abramoviča koji portugalcu već mjesecima tolerira podbačaje svoje dobro plaćene momčadi.