Borussia Dortmund pobijedila Mönchengladbach u derbiju , Kramarić debitirao, Tin Jedvaj upisao drugi nastup u sezoni

nogometni.net 23. siječnja 2016 0

Borussia Dortmund pobijedila je Borussiju Mönchengladbach u derbiju 18. kola njemačke Bundeslige 3-1. Slavila je u Mönchenglabachu nakon pet i pol godina

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su Borussiju Mönchengladbach u derbiju 18. kola njemačke Bundeslige 3-1. Dortmund je ovom pobjedom ostao na osam bodova zaostatka za vodećim Bayernom, a slavio je prvi put nakon pet i pol godina u Mönchengladbachu.

Na prvi gol čekalo se do kraja prvog poluvremena. Marco Reus okrunio je odličnu predstavu Borussije Dortmund u prvom dijelu golom u 41. minuti na asistenciju Ilkaya Gundogana. Odmah po nastavku utakmice Dortmund dolazi do prednosti od dva gola nakon što je Henrikh Mkhitaryan na asistenciju Reusa pospremio loptu u mrežu Sommerova gola.

Malu nadu Borussiji Mönchengladbach vratio je brazilski napadač Raffael osam minuta kasnije, ali na tom jedinom golu je i ostala. Pobjedu ‘žuto-crnih’ potvrdio je Ilkay Gundogan na asistenciju Henrikha Mkhitaryana u 75. minuti zabivši za konačnih 3-1.

Borussia Dortmund stigla je do prve pobjede u novoj, 2016. godini nakon što je u prošlom kolu izgubila od Kölna 2-1.

U Njemačkoj je nastavljeno nogometno prvenstvo, a u subotu u dvoboju Hoffenheima i Bayer Leverkusena debitirao je Andrej Kramarić, dok je Tin Jedvaj upisao drugi nastup ove sezone.

Hoffenheim je poveo golom Jiloana Hamada u 40. minuti, a Leverkusen je stigao do poravnanja preko stopera Omera Topraka u 75. Hoffenheimu ovaj remi nije puno pomogao jer je predzadnji na ljestvici.

Kramarić, koji je došao na posudbu iz Leicestera, igrao je za Hoffenheim od 83. minute, ali bez značajnijeg učinka. Hrvatski stoper Tin Jedvaj, nakon velikih problema sa ozljedama, upisao je drugi nastup ove sezone za Leverkusen. Igrao je do 68. minute, a u 54. njegov udarac sa vrha šesnaesterca prošao je tik uz vratnicu.

Stuttgart je pobjedom u gostima kod Kölna sa 3-1 umakao iz zone ispadanja, dok je Hannover porazom 1-2 od Darmstadta pao na posljednje mjesto Bundeslige

Dan ranije nogometaši Bayerna su u prvoj utakmici 18. kola kao gosti svladali Hamburger sa 2-1 i tako povećali prednost u odnosu na drugu Borussiju iz Dortmunda na 11 bodova. Za momčad iz Münchena oba je gola postigao Robert Lewandowski (37-11m, 61), dok je nadu domaćima u pozitivan rezultat nakratko autogolom vratio Xabi Alonso (53-ag).

Hrvatski igrač Ivo Iličević igrao je za HSV do 69. minute, dok Ivica Olić nije bio niti na klupi.