Kup kralja: Valencia remizirala protiv Las Palmasa, Sevilla bolja od Mirandesa

nogometni.net 22. siječnja 2016 0

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja Sevilla je na domaćem terenu rezultatom 2:0 pobijedila Mirandes, dok je Valencia odigrala neriješeno protiv Las Palmasa (1:1).

Sevilla je upisala odličan rezultat protiv Mirandesa, ali je do njega stigla tek u finišu meča. Tim Unaija Emeryja poveo je u 20. minuti preno N’Zonzija i dominirao terenom, ali nije uspijevao povećati prednost. Novi gol je stigao tek u 94. minuti kada je na asistenciju Krohn-Dehlija pogodio Vitolo za konačnih 2:0 i značajnu prednost Seville pred uzvrat koji se igra za šest dana.

Ranije je Valencia na Mestalli dočekala slabašni Las Palmas, ali nije ga uspjela savladati. Autogolom Zahiba gosti su došli do vodstva u 38. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Paco u 61. minuti susreta. Za šest dana pada odluka o putniku u polufinale.