Nevjerojatan poraz Intera na San Siru , Napolitanci na vrhu , Fiorentina je kod kuće izgubila

nogometni.net 10. siječnja 2016 0

Sasvim netipično kolo u talijanskoj Seriji A u najljepšem će sjećanju ostati nogometašima Napolija koji su uvjerljivom gostujućom pobjedom zauzeli vrh ligaškog poretka nakon pola odigranog prvenstva

Nakon šest odigranih nedjeljnih dvoboja može se izvući univerzalan zaključak – danas nije bilo dobro biti domaćinom u talijanskoj Serie A. Naime, gosti su upisali svih šest pobjeda, a najuvjerljiviju među njima bio je Napoli koji je kod Frosinonea slavio s čistih 1:5. Zanimljivo, taj utješni pogodak u završnici bio je ujedno i jedini pogodak kojega su danas slavili domaći navijači u čitavoj ligi!

Napolitanci su tako postali jesenski prvaci Serie A, a golove za slavlje postigli su Raul Albiol (20), Gonzalo Higuain (30-11m, 60), Marek Hamšik (59) i Manolo Gabbiadini (71), dok je poraz Frosinonea ublažio Paolo Sammarco pogotkom u 81. minuti. Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za goste. U večernjem terminu kolo zatvaraju Sampdoria i Juventus.

Sassuolo je svladao Inter u Milanu pogotkom Berardija s bijele točke u 95. minuti. Tako je za domaćeg ‘portira’ Samira Handanovića nesretno završila gotovo savršena večer vratara s obje strane.

Vrsaljko je za slavljenike odlično odigrao 90 minuta, a posebno mjesto za stolom prilikom slavlja zaslužuje njegov golman Andrea Consigli koji je nizao fantastične obrane, uglavnom protiv tragičara dvoboja Adema Ljajića. Kada su jednom i njega svladali, Interisti opet nisu uspjeli zabiti gol. Palacio je s desetak metara ciljao nebranjenu mrežu, no loptu je s gol linije ‘počistio’ bek Peluso i Interovi navijači još su jednom duboko uzdahnuli.

U dvoboju 19. kola talijanske lige Fiorentina je kod kuće izgubila od Lazija s 1:3, te je momčad iz Firence sve dalje od vrha ljestvice.

Sva četiri gola pala su u sudačkim nadoknadama. Za Lazio su zabili Balde Diao Keita (45+1), Sergej Milinković-Savić (90+2) i Felipe Anderson (90+6), dok je počasni gol za Viole postigao Facundo Roncaglia (90+3). Za Fiorentinu je cijelu utakmicu odigrao Nikola Kalinić, Milan Badelj je uz velike bolove izašao iz igre u 60. minuti, a Ante Rebić ostao na klupi.

U drugom susretu dana Carpi je kod kuće pobijedio Udinese s 2:1, a za goste je Stipe Perica igrao do 58. minute.