Nogomet Kup kralja: Barcelona i Celta Vigo u polufinalu, Athletic Bilbao i Atletico Madrid ispali ; PSG u finalu kupa

nogometni.net 28. siječnja 2016 0

Barcelona je sasvim očekivano savladala Athletic Bilbao (3:1) i plasirala se u polufinale Kupa kralja, a iznenađenje je napravila Celta Vigo koja je u gostima slavila protiv Atletico Madrida rezultatom 3:2.

Barcelona je u uzvratni meč na Nou Campu ušla s prednošću od 2:1 iz prve utakmice i uzvrat se činio kao formalnost. Međutim, situacija se zakomplicirala kada je Inaki Williams u 12. minuti pogodio za 1:0 i doveo goste u prednost. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena. Nakon samo osam minuta igre u nastavku Suarez pogađa za poravnanje, a asistenciju je upisao Messi. U finišu utakmice Barcelona golovima Piquea i Neymara ovjerava plasman u polufinale i time izbacuje Athletic koji je prošle godine poražen u finalu upravo od Barcelone.

Ranije je Celta Vigo napravila iznenađenje i slavila u gostima protiv Atletico Madrida. Hernandez je pogodio u 22. minuti za goste, ali je Atletico brzo uzvratio preko Griezmanna koji pogađa u 29. minuti. Gosti do nove prednosti stižu u 56. minuti, a strijelac je bio Guidetti. Skoro sve nade za Atletico odnio je Hernandez svojim drugim golom u 64. minuti. Atletico je uspio tek smanjiti rezultat na 3:2 u 81. minuti pogotkom Corree.

Preostala dva putnika u polufinale saznat ćemo sutra nakon uzvratnih mečeva Seville i Mirandesa, odnosno Valencije i Las Palmasa. Sevilla je na domaćem terenu slavila rezultatom 2:0 nad Mirandesom, dok su Valencia i Las Palmas na Mestalli odigrali 1:1.

Francuski Liga kup: PSG pobjedom nad Touluseom izborio finale

Paris Saint-Germain pobjedom nad Touluseom (2:0) u francuskom Liga kupu izborio je finale ovog takmičenja.

Iako je od početka utakmice PSG dominirao, nisu uspijevali naći put do mreže golmana Goicoecheae. Gosti su uspijevali odoliti napadima tima Laurenta Blanca koji je na teren izveo većinu standardnih igrača. Tek u 65. minuti domaći tim je stigao do prednosti kada je Lavezzi pogodio na asistenciju Rabiota. Prelijepim pogotkom u 72. minuti pobjedu je osigurao Di Maria. Gosti su imali šansu da golom iz penala u 89. minuti završnicu učine zanimljivijom, ali je Braithwaite bio neprecizan.

U finalu Kupa PSG će 23. travnja igrati protiv Lillea koji je sinoć rezultatom 5:1 slavio protiv Bordeauxa.