Bayern rutinski , spektakl Barceloninih zvijezda , magicna vecer na Camp Nou

nogometni.net 15. veljače 2016 0

U posljednjem susretu 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju pobijedio Augsburg 3-1 i ponovo ima osam bodova više od drugoplasirane Borussije Dortmund.

Golove za aktualnog njemačkog prvaka postigli su Robert Lewandowski (16, 62) i Thomas Müller (78), dok je poraz Augsburga ublažio Raul Bobadilla (87).

S nova dva pogotka Lewandowski je postao vodeći strijelac Bundeslige postigavši ukupno 21 gol, a jedan manje zabio je napadač Borussije Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang.

Augsburg je uz Borussiiju Mönchengladbach jedini klub koji je pobijedio Guardiolin Bayern više od jednom, no ovoga puta nije išlo. Bayern je dominirao od prve minute i bilo je samo pitanje s koliko će pogodaka slaviti.

U prvom nedjeljnom dvoboju HSV je pobijedio Borussiju Mönchengladbach 3-2, a treći pogodak za domaći sastav zabio je hrvatski nogometaš Ivo Iličević u 80. minuti. Iličević se vratio u sastav HSV-a nakon što je odradio jednu utakmicu suspenzije zbog udaranja suigrača na treningu. Povremeni hrvatski reprezentativac je početkom veljače na treningu nasrnuo na suigrača Michaela Gregoritscha i udario ga glavom. Veći sukob spriječili su ostali igrači, a ubrzo se Iličević i ispričao šokiranom suigraču. Zbog nesportskog ponašanja bio je suspendiran na jednu utakmicu. Strijelci za HSV bili su i Martin Hinteregger (38-autogol), te Artjoms Rudnevs (41), dok su pogotke za Borussiju zabili Fabian Johnson (14) i Raffael (88). Ivica Olić ponovo nije nastupio za HSV.

Nogometaši Barcelone svladali su u spektakularnoj utakmici 24. kola Primere na Nou Campu Celtu s 6-1, a u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Rakitić je zabio svoj treći gol sezone u 85. minuti kada je lobom prebacio istrčalog vratara gostiju za 5-1. Golijadu je započeo Leo Messi iz slobodnog udarca tek u 28. minuti, a Celta je izjednačila u 39. minuti kada je John Guidetti realizirao penal.

U drugom dijelu briljirao je s tri uzastopna gola Luis Suarez, a “hat-trick” mu je omogućio Messi neobičnim potezom kod izvođenja jedanaesterca. Messi je umjeto šuta na vrata samo kratko dodao loptu utrčalom Suarezu koji pogađa praktički praznu mrežu. Rakitić je pogodio za 5-1, a konačnih 6-1 postavio je Neymar u sudačkoj nadoknadi.

Barcelona se tako osvetila Celti za neugodan poraz (1-4) u prvom dijelu prvenstva, a Katalonci su se opet odvojili na čelu lige s 57 bodova i utakmicom manje od Atletica (54) i Reala (53).

Nogometaši Atletico Madrida slavili su malom gradskom derbiju kod Getafea s 1-0 i vratili se na drugu poziciju Primere.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Fernando Torres već u 1. minuti dvoboja. Atletico je s 54 boda preskočio Reala (53).