Everton razočarao protiv West Bromwicha, West Ham zamalo do velikog preokreta protiv Norwicha ; “Petarda” Plavaca na Stamford Bridgeu protiv Newcastlea

nogometni.net 13. veljače 2016 0

Nakon dvije uvjerljive pobjede Everton je na svom Goodisonu iznenađujuće poražen od West Bromwich Albiona (1:0) u 26. kolu Premiershipa, a odličnu priliku da zauzme peto mjesto na tabeli propustio je West Ham koji je u gostima remizirao sa Norwichom (2:2).

Everton je prije West Bromwicha povezao dvije sjajne predstave pobjedivši Stoke u gostima (3:0) i Newcastle kod kuće (3:0), ali je ovog puta razočarao svoje navijače. Rondon je golom u 14. minuti srušio Karamele koje su bile daleko bolji protivnik do kraja meča i skupile 32 udaraca ka golu West Bromwicha, ali je mreža Fostera ostala netaknuta.

West Ham je u gostima protiv Norwicha bio nadomak debakla, a onda se sjajno vratio u meč i ganjao pobjedu. Na kraju se tim Slavena Bilića morao zadovoljiti remijem čime je propustio priliku da iskoristi kiks Manchester Uniteda i zauzme peto mjesto na tabeli koje vodi u Evropsku ligu naredne sezone.

Domaći tim je poveo golovima Bradyja (54′) i Hoolahana (65′), a onda su Čekićari preko Payeta (74′) i Noblea (76′) unijeli veliku neizvjesnost u meč. Emenike je imao priliku da u 89. minuti donese veliki preokret, ali je bio neprecizan.

Southampton je golom Longa u 69. minuti slavio protiv Swanseaja u gostima, a gostujuću pobjedu upisao je i Watford nad Crystal Palaceom. Za goste je pogađao Deeney (16′, 82′), dok je gol za Palace postigao Adebayor (45′).

Stoke je golovima Imbule (9′), Afellaya (52′) i Joselua (55′) savladao Bournemouth rezultatom 3:1. Jedini gol za domaći tim postigao je Ritchie u 57. minuti.

Prvi put u ovoj sezoni Chelsea je ponizio protivnika i to tek u 26. kolu. Na Stamford Bridgeu rezultatom 5:1 ispraćen je Newcastle.

Guus Hiddink je uspio probuditi Chelsea. Do kraja. Tako izgleda barem sudeći po meču protiv Newcastlea na Stamford Bridgeu gdje su Plavci prvi put u ovoj sezoni odigrali meč u stilu tima koji brani titulu Premiershipa.

Nakon 20 minuta bilo je jasno ko će odnijeti tri boda. Costa je pogodio u petoj minuti na asistenciju Williana da bi četiri minute kasnije Pedro pogodio za 2:0. Uragan Plavaca na početku meča zaokružio je Willan u 17. minuti. Novu šansu za gol Chelsea je imao u 26. minut preko Ivanovića kada je njegov udarac blokiran, a do kraja poluvremena Newcastle je dva puta stvorio opasnost pred golom Courtoisa, ali se rezultat nije mijenjao. Kapiten Plavaca Terry morao je napustiti teren u 39. minuti nakon duela sa Mitrovićem, a Chelsea je u finišu mogao do nogog pogotka kada je Elliott odbranio udarac Williana iz slobodnog udarca.

Drugo poluvrijeme je također počelo uzbudljivo, ali golovi nisu pali tako brzo kao na početku meča. Drugi gol na utakmici postiže Pedro u 59. minuti, a visokih 5:0 za Plavce donosi rezervista Traore u 83. minuti. Konačnih 5:1 postavio je Towsnend u 90. minuti lijepim golom nakon šuta sa distance.