Leicester na najgori mogući način pao na Emiratesu! Liverpool ‘demolirao’ Villu, ‘Spursi’ zaustavili ManCity

nogometni.net 14. veljače 2016 0

U derbiju 26. kola Premiershipa nogometaši Arsenala pobijedili su Leicester City zahvaljujući golu Dannyja Welbecka u posljednjem napadu utakmice…

Nakon impresivne pobjede u gostima kod Manchester Cityja prošli vikend, Ranierijeva momčad bila je blizu pozitivnom rezultatu na još jednom derbi gostovanju, ali je poražen u posljednjem napadu susreta. Leicester City možda je izgubio od ‘topnika’ 5:2 u prvom dijelu prvenstva, no ovaj put je odigrao puno bolju utakmicu s igračem manje i samo mu je nesreća oduzela zasluženi bod.

Iako je Arsenal dominirao većim dijelom utakmice, ‘lisice’ su u prvom dijelu opasno prijetile iz kontri, a prilikom jedne takve u 45. minuti Vardy je iznudio penal u duelu s Monrealom i sigurno ga je realizirao.

Kad su već navijači Leicestera počeli vjerovati da bi njihov klub mogao ostvariti još jednu čudesnu pobjedu, u 54. minuti Danny Simpson dobio je drugi žuti karton i doveo svoje suigrače u nevolju. Arsenal je izjednačio u 71. minuti golom Walcotta i imao čitav niz velikih prilika za potpuni preokret, ali Kasper Schmeichel je briljirao na golu gostiju sve od pete minute sudačke nadoknade. Tada je Özil ubacio, a Danny Welbeck glavom postigao pobjednički pogodak.

Nogometaši Tottenhama pobijedili su derbiju 26. kola Engleske lige u gostima Manchester City s 2:1, dok je Liverpool s čak 6:0 pobijedio u gostima Aston Villu.

Tottenham je u Manchesteru pokazao da se može boriti i za naslov, te su sada oni na drugom mjestu s dva boda manje od Leicestera, koji je ranije nesretno izgubio kod Arsenala (1:2).

Kane je iz penala u 54. minuti doveo Spurse u vodstvo, Iheanacho je u 74. minuti izjednačio za City, a pobjedu je Tottenhamu donio Danac Ericsen sedam minuta prije kraja. Tottenham je od zadnjih 10 utakmica izgubio samo jednu, a ovo im je bila peta uzastopna pobjeda.

Liverpool je u svojoj najboljoj utakmici ove sezone u gostima ‘demolirao’ Aston Villu s 6:0, a za Redse je golove postiglo šest različitih strijelaca. Sturridge i Milner zabili su u prvom, a u drugom su strijelci bili Can, Origi, Clyne i Kolo Toure.

Dejan Lovren nije sudjelovao u pobjedi Liverpoola, koji je osmi na ljestvici. Aston Villa ima sve nade u spas, zadnji su sa sedam bodova za pretposljednjima.