Leicester razbio City i juri k naslovu! Remi Redsa, ozljeda Lovrena i odlazak navijača s Anfielda

nogometni.net 6. veljače 2016 0

Otočka senzacija se nastavlja! Leicester City je razbio engleskog doprvaka Manchester City u gostima na Etihad stadionu 3-1 i pobjegao na velikih šest vodova prednosti! Bila je ovo briljantna izvedba nogometaša ‘lisica’, koji su utakmicu riješili u prvih 50 minuta.

Tko bi mogao prognozirati da će Leicester biti ovogodišnja senzacija Premier lige… Čak i sad kad su prvi i kad su stizali na gostovanje Manchester Cityju, malo tko je mogao pretpostaviti da će klub, koji je do prije dvije sezone igrao u Championshipu, očitati lekciju iz nogometa engleskom doprvaku.

Utakmicu su, definitivno, obilježili Riyad Mahrez i Robert Huth. Alžirac je asistirao i zabio dok je Huth zabio dva. Nijemac je bio fenomenalan u obrani, a valja spomenuti i Leicesterov vezni red Drinkwatera i Kantea, koji su odradili lavovski posao na sredini.

Leicester je bolje izgledao u prvom poluvremenu. Na samom otvaranju utakmice, u trećoj minuti, Robert Huth je sjajno pogodio iz kornera nakon za 1-0. Rano vodstvo šokiralo je ‘građane’. City je držao loptu i stiskao, ali bezidejno, sporo, bez učinka… Leicester je igrao poletno i brzo, a svaki kontra napad ili napad činilo se da će pasti gol za ‘lisice’.

U nastavku novi šok – kao i na otvaranju prvog, tako je Leicester zabio i u drugom. Samo tri minute nastavka bilo je dovoljno Mahrezu za svoj prvi gol nakon posta od 662 minute. Asistent je bio Ngolo Kante. City je nastavio napadati i pritiskati, ali ponovo je Leicester zabio. Sjajni Robert Huth ponovo je pogodio iz kornera. Prekrasno je nadskočio Demichelisa i lobao nemoćnog Harta.

Nešto od Cityja smo vidjeli tek u samom završetku kad su ‘građani’ mogli doći i do preokreta. Sergio Aguero je zabio za 3-1 u 87. minuti, a zatim je, prvo Sterling, pa Aguero mogao u potpunosti iznenaditi Leicester. No to se nije dogodilo, Leicester je još jednom briljantnom predstavom slavio i približio se još jedan korak bliže naslovu engleskog prvaka.

Liverpool je odigrao 2-2 protiv Sunderlanda na Anfieldu u povijesnoj utakmici u kojoj su navijači napustili stadion prosvjedujući protiv povećanja cijena ulaznica. Liverpool je vodio 2-0, ali Defoe je u 89. minuti pogodio za remi.

Firmino i Lallana zabili su u drugom poluvremenu za 2-0 vodstvo Liverpoola koji se na kraju morao zadovoljiti “mršavim” bodom protiv Sunderlanda. Liverpool je držao vodstvo i pobjedu do 89. minute. Sunderlandu je nadu vratio Johnson osam minuta prije kraja, a samo minutu do isteka 90. Jermain Defoe pogodio je za remi

Loša vijest za hrvatske navijače je ozljeda Dejana Lovrena. Hrvatski stoper morao je van već nakon 10 minuta utakmice nakon jednog duela. Još se ne zna težina njegove ozljede. Dejan je u siječnju ozlijedio zadnju ložu. To mu je bila osma ozljeda u zadnje četiri sezone. Taman se oporavio, a sad je opet “out”.

Bila je to povijesna utakmica za Anfield i Liverpool. Nezadovoljni navijači koji žive za svoj klub prosvjedovali su zbog odluke uprave kluba da se cijena ulaznica za obnovljenu tribinu poveća s 59 na 77 funti. Dvije najveće frakcije Liverpoolovih navijača, Spirit of Shankly i Spion Kop 1906 organizirale su prosvjed te su u 77. minuti napustili stadion. Navijači su nezadovoljni jer im je uprava kluba obećala kako se cijene ulaznica neće mijenjati. Nema ni razloga za to, Liverpool zarađuje odlično, stiže novac i od TV prava, a navijači smatraju da su za sve krivi vlasnici iz Bostona.

– Nikad dosad nismo imali problema s upravom. Ali ova odluka je stigla iz Bostona. Imali smo već demonstracije, ali nikad ovo. Nikad nismo napustili Anfield – rekao je uoči prosvjeda glasnogovornik navijačke skupine Spirit of Shankly.