Ligue 1: Sedam utakmica, sedam pobjeda domaćih timova, PSG nastavlja dominirati

nogometni.net 3. veljače 2016 0

Paris Saint-Germain je domaćom pobjedom nad Lorientom (3:1) u 24. kolu Ligue 1 upisao 15. uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima ove sezone.

Tim Laurenta Blanca jednostavno nema konkurenciju u Ligue 1. Nije upitno da li će slaviti, nego s kojom gol-razlikom. Nakon šest minuta igre poveli su preko Cavanija, ali na sreću za navijače gosti su uzvratili u 19. minuti preko Guerreira koji pogađa za 1:1 i rezultat prvog poluvremena.

Lorinet je u drugom poluvremenu izdržao deset minuta, a onda je glavnu ulogu preuzeo Ibrahimović i pogodio za 2:1. Konačnih 3:1 postavlja Kurzawa u 69. minuti.

Nakon tri utakmice bez pobjede, Lyon je slavio. Na Gerlandu je pao Bordeaux. Lacazettte je pogodio u finišu prvog poluvremena, a onda i u finišu utakmice za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Kalulu u 92. minuti susreta.

Minimalnu pobjedu upisao je Lille koji je na domaćem terenu golom Soumaoroa u 59. minuti savladao Caen.