Messi je napokon zabio Čechu, Barcelona na uzvrat nosi 2-0

nogometni.net 23. veljače 2016 0

Barcelona je pobijedila Arsenal u Londonu 2-0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Oba gola postigao je Lionel Messi i tako prekinuo post koji je imao protiv Petra Čecha

Deset sati i 11 minuta trebalo je Lionelu Messiju da zabije gol Petru Čechu . Argentinac je vratio sve dugove postigavši oba gola u pobjedi Barcelone protiv Arsenala 2-0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Emiratesu.

Wengerova momčad dobro je izgledala u prvom poluvremenu, nije dozvoljavala Kataloncima da razvije svoju poznatu igru i konstantno pritišće. Štoviše, najbolju šansu u prvih 45 minuta imao je upravo domaćin. Oxlade-Chamberlain pucao je s pet-šest metara nakon što ga je Dani Alves nehotice poslužio, ali Englez je pogodio Ter Stegena .

No Barça je u nastavku ipak bila nezadrživa. Čech je u 49. minuti skinuo “zicer” Neymaru , pritisak oko domaćeg gola bio je sve žešći, a onda je bljesnulo na drugoj strani. Da je Olivier Giroud zabio veliku šansu u 60. minuti za “topnike”, moglo je sve drugačije završiti. Ali Ter Stegen se iskazao sjajnom intervencijom.

Bio je to znak za uzbunu za Messija i društvo. U 71. minuti napokon su gosti slomili otpor Arsenala. Suárez i Neymar kombinirali su po lijevoj strani, loptu je potom dobio Leo, a ostalo je povijest… Osam minuta potom Suárez je pogodio stativu, drugi gol u mreži Arsenala visio je u zraku…

Mathieu Flamini ušao je u igru u 83. minuti i nakon samo 47 sekundi skrivio penal. Neoprezno je opalio Messija po nogama, a Argentinac je bio precizan s bijele točke. Mogao je Čech do kraja primiti i treći gol kad je Neymar ostao sam na drugoj stativi, ali iskazao se novom odličnom obranom.

Barcelona je s dva gola prednosti na dobrom putu da još jednom izbaci Arsenal u nokaut-fazi Lige prvaka, dok Englezima na Camp Nouu 16. ožujka praktički igra samo – teorija.