Prvi poraz Zidanea i kraj sna o naslovu: Atléticu gradski derbi ; Milan minimalno preko Torina, El Shaarawy ‘potopio’ Empoli

nogometni.net 28. veljače 2016 0

Prvi put otkako je Zinedine Zidane preuzeo Real Madrid , “kraljevski” klub nije zabio gol u prvom poluvremenu jedne ligaške utakmice. I ne samo to, ostao je na “nuli” cijelu utakmicu na Bernabéuu, a Atlético mu je zabio jedan i nanio Francuzu prvi poraz u devetoj utakmici na klupi! I ne samo to, postao je prva momčad koja je slavila na Bernabéuu treći put zaredom!

Novi je to težak udarac za Real čiji su se snovi o naslovu prvaka i borbi s Barcelonom pretvorili u bitku za drugo, a možda i treće mjesto. Atlético mu sad bježi četiri, a Villarreal s utakmicom manje na četvrtom mjestu zaostaje pet bodova. Barça je na +9 i utakmicom manje.

Domaćini su prvi udarac u okvir na utakmici uputili tek u 32. minuti, bio je to pokušaj Ronalda iz slobodnjaka. Atlético se razbudio u završnici prvog dijela, a dobru igru prenio je i na početak nastavka. Isplatilo se to u 53. minuti kad je Antoine Griezmann prekinuo najduži post bez gola u Primeri ove sezone (pet utakmica) i zabio za vodstvo Atlética.

Real je mlako prijetio do kraja, nedostajalo je prave igre u napadu pa poraz ne čudi. Zidane će se do kraja sezone, prema svemu sudeći, morati u potpunosti posvetiti Ligu prvaka jer je Primera izgubljen slučaj. Luka Modrić igrao je svih 90 minuta, a Mateo Kovačić odgledao je utakmicu s klupe za pričuve.

Subotnji program 27. kola Serie A nije ponudio nikakvo iznenađenje. Roma je na gostovanju kod Empolija pobijedila 3-1, a Milan je na San Siru minimalno pobijedio Torino 1-0

U obje subotnje utakmice 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva pobjede su ostvarili favoriti. Roma je kao gost s 3-1 (2-1) svladala Empoli, dok je Milan kao domaćin pobijedio Torino 1-0 (1-0).

Dvostruki strijelac za Romu u Empoliju bio je El Shaarawy (5′, 74′), a jednom je mrežu domaćih zatresao Pjanić (27′), dok je jedini pogodak za Empoli bio autogol Zukanovića (22′).

Ovom pobjedom Roma je stigla na treće mjesto ljestvice s 53 boda, jednim više uz utakmicu više od četvrte Fiorentine, dok je Empoli, za koji je Marko Livaja igrao od 64. minute, 10. s 34 boda.

Tri boda Milanu protiv Torina osigurao je Antonelli (45′). Milan je sada šesti s 47 bodova, jednim manje uz utakmicu više od petog Intera , dok je Torino 11. s 32 boda.