Ronaldo je prekinuo gostujući post, Real odradio pola posla ; Wolfsburg slavio u Belgiji

nogometni.net 17. veljače 2016 0

Real Madrid pobijedio je Romu 2-0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka golovima Cristiana Ronalda i Jeséa. Wolfsburg je protiv Genta vodio 3-0, no Belgijci su u završnici zabili dva gola za nadu

Novinari su ga dan uoči utakmice isprovocirali činjenicom da nije zabio gol u gostima više od dva mjeseca, još od 29. studenog prošle godine. Cristiano Ronaldo ljutito je napustio pressicu, a na Olimpicu prekinuo tu seriju.

Real Madrid pobijedio je Romu 2-0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Bila je to poprilično blijeda utakmica u prvom poluvremenu, a jedina ozbiljnija šansa bila je ona Marcela u 33. minuti, kad je briljantno proigravanje Ronalda poslao pokraj lijeve stative.

Prvi udarac u okvir gola na utakmici uopće uputio je Carvajal u 54. minuti i nagovijestio bolju napadačku igru obiju momčadi u nastavku. Samo tri minute poslije gosti su poveli. Ronaldo je petom izbacio Florenzija na lijevoj strani, namjestio si loptu na 17-18 metara iskosa i u paraboli pogodio suprotni kut. Prelijep gol.

Domaćine je taj gol probudio i intenzivnije su tražili izjednačenje. Pokušao je Luciano Spalletti s Edinom Džekom koji je donio malo živosti, a najbolju šansu propustio je William Vainqueur u 72. minuti. Odapeo je Francuz s 20-ak metara, Navas se ispružio koliko je dug, ali ipak loptu nije morao dirati. Otišla je pola metra izvan okvira.

Uslijedilo je sedam-osam ludih minuta na Olimpicu sa šansama na obje strane. Ronaldo je promašio šansu glavom na petercu, kao i James nekoliko minuta potom iz malo lošije situacije, a jedni i drugi tražili su penal. Pjanić je neoprezno startao na Ronalda, a Carvajal na Florenzija, no češki sudac Pavel Královec nije se oglasio.

Pitanje pobjednika u ovoj utakmici, a možda i pitanje četvrtfinalista riješio je Zidaneov džoker Jesé u 86. minuti. Modrić mu je dao loptu u Realovoj polovici, Jesé je vukao loptu sve do šesnaesterca Rome i pogodio suprotni kut. Real je sačuvao vodstvo i zasluženo pobijedio, što su i domaći navijači nagradili pljeskom.

Luka Modrić odigrao je za “kraljevski” klub svih 90 minuta, a Mateo Kovačić ušao je u igru u 64. minuti.

U drugoj utakmici večeri Wolfsburg je pobijedio na gostovanju kod Genta 3-2. Nijemci su vodili 3-0 golovima Draxlera i Krusea , od kojih je drugi Draxlerov u 54. minuti bio osobito lijep. Ali belgijski prvak nije se predavao. U završnih deset minuta Kums iz daljine i Coulibaly iz blizine zabili su gol za kakvu-takvu nadu Gentu pred uzvrat 8. ožujka.