Ronaldo promašio penal, Real ostao bez pobjede ; FA Cup City igrao s juniorima i primio pet komada protiv Chelseaja!

nogometni.net 21. veljače 2016 0

Nogometaši Real Madrida napravili su ogroman korak uunatrah u nastojanju da uhvate Barcelonu i učine borbu za naslov prvaka u španjolskom prvenstvu neizvjesnijom. U utakmici 25. kola odigrali su samo 1:1 na gostovanju kod Malage.

Trinaest kola prije kraja natjacanja u Primeri Real ima 54 boda, čak devet manje od vodeće Barcelone koja je slavila u posljednjih osam prvenstvenih utakmica. Kraljevski klub je trenutno na drugom mjestu, ali kasnije tijekom dana ga ponovno može prestići gradski rival Atletico koji u derbiju kola dočekuje Villarreal.

Real je poveo u 33. minuti 34. ovosezonskim pogotkom Cristiana Ronalda, računajući sva natjecanja. Nabacio je Toni Kroos, a Ronaldo glavom smjestio loptu u mrežu iako je dojam da je pritom bio u zaleđu. Samo tri minute kasnije Ronaldo se pretvorio u antijunaka. Sam je izborio jedanaesterac, ali njegov je udarac s bijele točke pročitao Carlos Kameni. Portugalac sada ima na kontu sedam promašenih penala u Primeri, jednako kao i Lionel Messi. Zanimljivo, tri promašaja s bijele točke je upisao baš protiv Malage. Kameni je, pak, deseti put u španjolskom prvenstvu obranio jedanaesterac od 40 pokušaja.

Malaga je do izjednačenja i konačnih 1:1 došla u 66. minuti kada je Weligton ubacio s lijeve strane, a Raul Albentosa ostao sam te pogodio za slavlje Andalužana.Real tako ni drugi put ove sezone nije svladao Malagu, u rujnu je u Madridu bilo 0:0. Kraljevskom klubu se to nije dogodilo još od sezone 2001/02. kada je na terenu bio sadašnji Realov trener Zinedine Zidane. Kod Malage je Duje Čop igrao do 81. minute, dok su cijelu utakmicu u dresu Reala odigrali Luka Modrić i Mateo Kovačić.

Nogometaši Chelseaja na svome su Stamford Bridgeu deklasirali Manchester City s 5:1 i plasirali se u četvrtfinale engleskog FA Cupa.

Najuvjerljivija je to pobjeda Chelseaja nad Građanima još od listopada 2007. kada je londonski klub u Premier ligi slavio sa 6:0. Ujedno je Chelsea pobijedio Manchester City u FA Cupu prvi put nakon 101 godine. Za Citya je ovo najteži poraz u ovom natjecanju u posljednjih 28 godina.

Sve se ovo vjerojatno ne bi dogodilo da menadžer Manchester Cityja Manuel Pellegrini na teren nije izveo praktički drugu momčad u kojoj su bila petorica juniora. Opravdao je to brojnim ozljedama i nadolazećom utakmicom protiv kijevskog Dinama u osmini finala Lige prvaka.

“Ne sviđa mi se ovaj potez. Jeste li vidjeli da Suarez, Neymar i Messi biraju utakmice? On žele igrati u svakoj utakmici i zabiti u svakoj utakmici,” komentirao je legendarni engleski napadač Alan Shearer.

Chelsea je poklon iskoristio i pobijedio pogocima Diega Coste, Williana, Garyja Cahilla, Edena Hazarda i Bertranda Traorea. Jedini je strijelac za goste bio David Faupala. Zanimljivo je spomenuti da je Hazardu ovo bio prvi gol na Stamford Bridgeu nakon 294 dana.