Benfica srušila Zenit u Rusiji , Ibra i PSG izbacili Chelsea iz Lige prvaka

nogometni.net 10. ožujka 2016 0

Nogometaši Benfice izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala u St Peterburgu pobijedili Zenit 2-1 i tako potvrdili pobjedu 1-0 iz prve utakmice.

Zenit je poveo u 69. minuti golom Hulka, no Portugalci su u posljednjih pet minuta postigli dva gola i okrenuli rezultat.

U 85. minuti je izjednačio Gaitan koji je pospremio odbijanac nakon što je Lodigin sjajno obranio udarac Jimeneza sa 20 metara. Ruski golman je odbio loptu u prečku, a Gaitan je neometan pogodio za 1-1.Nakon toga je bilo jasno kako Benfica ide dalje jer Zenitu u tom trenutku trebala pobjeda od dva gola razlike. Potpuni preokret dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Talisca zabio za pobjedu.

Paris Saint-Germain pobijedio je Chelsea na Stamford Bridgeu 2-1 i s ukupnih 4-2 prošao je u četvrtfinale. Ibra i Rabiot zabili su za PSG, a Costa za Chelsea…

PSG je izbacio Chelsea iz Lige prvaka. Parižani su slavili na Stamford Bridgeu 2-1 i s ukupnih 4-2 prošli u četvrtfinale Lige prvaka. Rabiot i Ibrahimović zabili su za goste, Diego Costa je bio strijelac za Chelsea.

Paris Saint-Germain je postao prva francuska momčad koja je uspjela proći u četvrtfinale Lige prvaka u četiri uzastopne sezone.

Malo se zaigrala službena osoba zadužena za društvene mreže u PSG-u. Predstavili su Diega Costu kao prevaru od igrača. Costa im je vratio tako da je najskupljeg igrača svijeta Thiaga Silvu napravio smiješnim i zabio za 1-1. Prije toga PSG je poveo na Stamford Bridgeu preko Rabiota u 16. minuti. No PSG je tada nestao s radara.

Chelsea je dominirao i pravo je čudo kako još koja lopta nije završila u golu. Parižani su nonšalantno iznosili loptu, kao da ih je iznenadio visoki pritisak Chelseaja. Nakon jednog takvog katastrofalnog iznošenja londonska momčad uzima loptu, Willian daje do Coste, a ovaj maestralno okreće Thiaga Silvu. Chelsea je imao još barem tri čiste šanse za gol do kraja prvog dijela.

PSG se budi u nastavku, a Thiago Silva je odahnuo nakon 15 minuta igre. Diego Costa više nije mogao. Maltretirao je Silvu i ostale igrače PSG-a, bio je najopasniji igrač Chelseaja, ali više nije mogao. Neodovoljno oporavljen od ozljede morao je van, a PSG je ubrzo nakon toga zabio za 2-1 i sve je bilo gotovo.Di Maria je izbjegao zaleđe i savršeno namjestio loptu za Ibru u 67. minuti za konačnih 2-1. Zaslužena pobjeda PSG-a i zaslužen prolaz.