Samo remi Fiorentine , pobjeda Rome u gostima , gol Perisica

nogometni.net 13. ožujka 2016 0

U susretima 29. kola Talijanske lige remije su upisali Fiorentina i Milan, dok je Roma u gostima pobijedila Udinese.

Fiorentina je kod kuće odigrala samo 1-1 s “davljenikom” Veronom, koja je izjednačila četiri minute prije kraja, te je momčad iz Firence sve dalje od samog vrha ljestvice. Kod domaćina je Nikola Kalinić ušao u 73. minuti, Milan Badelj nije bio u zapisniku, a za goste je cijelu utakmicu odigrao Ante Rebić.

Milan je odigrao samo 0-0 kod Chieva, te je slavna momčad sve dalje od pozicija koje vode u Lugu prvaka. Roma je slavila s 2-1 kod Udinesea pogocima Džeke i Florenzia, a kod domaćina u igru nisu ulazili Andrija Balić i Stipe Perica. U dvoboju “davljenika” Carpi je pogotkom iz penala u 90. minuti pobijedio Frosinone.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac za Inter koji je u susretu 29. kola Serie A na svom terenu svladao Bolognu sa 2-1 (0-0).

Perišić je doveo Inter u vodstvo od 1-0 u 72. minuti poslavši loptu glavom u mrežu s metra udaljenosti. Na 2-0 je u 76. minuti povisio D’Ambrosio, da bi u 90. na konačnih 2-1 smanjio Brienza.

Za Perišića je ovo bio peti pogodak u prvenstvu ove sezone.

Perišić je odigrao svih 90 minuta, baš kao i Marcelo Brozović za Inter, a milanski “crno-plavi” su ovom pobjedom stigli na četvrto mjesto ljestvice sa 54 boda, dva manje od treće Rome i jednim više od pete Fiorentine. Bologna je deveta sa 36 bodova.

U prvom subotnjem susretu Empoli i Sampdoria su podijelili bodove igravši 1-1 (0-1). Gosti su poveli preko Quagliarelle (42), a poravnao je Laurini (82).

Marko Livaja je igrao za Empoli, koji je sada 10. sa 35 bodova, od 79. minute. Sampdoria je 13. sa 32 boda.