Slaven Bilić održao lekciju drugoplasiranom Tottenhamu , Liverpool deklasirao Manchester City, Arsenal propustio veliku priliku

nogometni.net 3. ožujka 2016 0

U utakmici 28. kola Premier lige između West Hama Slavena Bilića i Nikole Jurčevića i Tottenhama na Boleyn Groundu, na kraju je završilo 1:0 za Čekićare. Tako je West Ham ostao neporažen i u četrnaestoj uzastopnoj utakmici na svom stadionu.

Tottenham je došao na megdan West Hamu samo sa jednim ciljem, uzeti tri boda Čekićarima. Pobjeda bi Tottenham lansirala na prvo mjesto Premiershipa i detronizirala vodeći Leicester City. Međutim, plan im se nije ostvario. Čekićari su poveli već u 7. minuti. Najbolji igrač West Hama Dimitri Payet izveo je korner, a Michail Antonio uspio najviše skočiti na rubu peterca i glavom uputiti sjajan udarac u desne rašlje.

U 44. minuti moglo je biti 2:0 za domaćina, ali pogodak Cheikhou Kouyate poništen je zbog ofsajda. Žaliti će i Tottenham za svojim prilikama, posebno iz one u 60. minuti kad Kane nije zabio iz odbijanca s dva metra. Kane je ‘nemoguće’ promašio i sedam minuta kasnije.Do kraja susreta, West Ham je uspio sačuvati svoju mrežu i ostvariti veliku pobjedu. Tako je momčad Slavena Bilića osvojila nova tri boda. Sad je West Ham na ukupno osvojenih 46 bodova i drži šesto mjesto ljestvice. West Ham je ovom pobjedom ostao u igri za plasman u Ligu prvaka, a Tottenham je propustio preuzeti vrh Premiershipa.

U susretu 28. kola engleskog nogometnog prvenstva između Arsenala i Swanse Cityja, Topnici su kiksali i izgubili sa 1:2. U derbiju ovoga kola, Liverpool je razbio Manchester City sa 3:0.

Jučerašnji kiks Leicestera koji je remizirao protiv WBA (2:2), nije iskoristio niti Arsenal. Topnici su na svom travnjaku doživjeli neočekivani poraz od Swansea Cityja 1:2. Bio je to drugi uzastopni ligaški poraz londonskog sastava, a računajući i Ligu prvaka i treći u nizu

Arsenal je poveo u 15. minuti golom Joela Campbella i činilo se kako će rutinski odraditi posao protiv velškog sastava. Međutim, gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat golovima Waynea Routledgea (32) i Ashleyja Williamsa (74).

U derbiju kola Liverpool je bio uvjerljiv protiv Manchester Cityja pobijedivši 3:0, tri dana nakon što je City bio bolji od ‘Redsa’ u finalu Liga kupa. Građanima je to bio treći uzastopni poraz u prvenstvu i definitivni zbogom borbi za naslov prvaka. Pobjedu Liverpoolu donijeli su Lallana (34), Milner (41) i Firmino (57). Za domaći sastav je cijeli susret odigrao Dejan Lovren.