U Primeri ništa novog: Barca ‘gazi’, Sporting ‘tone’ ; Perišić pogotkom i asistencijom zaokružio sjajan vikend naših

nogometni.net 7. ožujka 2016 0

Nogometaši Barcelone suvereno kroče ka naslovu prvaka Španjolske nakon što su u 28. kolu slavili kod Eibara s 4:0

Barca je povela već u 8. minuti preko Munira El Haddadia, koji je igrao umjesto suspendiranog Neymara, a potom je argentinski čarobnjak Lionel Messi postigao dva pogotka (41,76 pen).

Luis Suarez je u 84. minuti potvrdio visoku pobjedu sjajnom solo-akcijom, a to mu je 26. gol u sezoni i drugi je na listi strijelaca iza Cristiana Ronalda (27).

Zanimljivo, ovim golom Urugvajca – čuveni trio MSN (Messi, Suarez, Neymar) stigao je do stotog gola u sezoni. Kod Eibara je cijeli susret odigrao Josip Radošević, a kod Barcelone Ivan Rakitić.

Kasnije je igrao i Sporting Gijon našeg Alena Halilovića. Ovog puta trener Abelardo našeg je igrača stavio u prvu momčad, ali ni to nije pomoglo domaćinima da izbjegnu potaz (0:2) od Athletica iz Bilbaa. Halilović je imao nekoliko dobrih prodora, ali je i ‘izborio’ isključenje Francuza Laporte. Ipak, ni s igračem više, Halilovićevi suigrači nisu učinili ništa više, pa su ostali na dnu tablice, na 19. mjestu, a tri boda daleko od pozicije koja bi ih ostavila u društvu najboljih.

U posljednjem susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Palermo 3-1, uz pogodak i asistenciju Ivana Perišića.

Nakon odlične predstave u Kupu protiv Juventusa prije nekoliko dana, hrvatski reprezentativac je odigrao sjajno i protiv Palerma. Odličan nastup započeo je asistencijom Ademu Ljajiću za vodstvo domaćina u 11. minuti. Na 2-0 je povisio Mauro Icardi u 23. minuti, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela smanjio je Franco Vazquez. U nastavku susreta Inter je u 54. minuti povisio prednost na 3-1 sjajnim Perišićevim pogotkom. Icardi je ubacio, a Perišić u padu glavom zabio svoj četvrti ligaški pogodak ove sezone.

Perišić je odigrao cijeli susret, Marcelo Brozović je ušao u 66. minuti umjesto Ljajića, a Mato Jajalo i Josip Posavec na drugoj strani nisu ulazili u igru.