Atletico nakon Barce srušio i Bayern!

nogometni.net 27. travnja 2016 0

Atletico je pobijedio Bayern 1-0 u polufinalu Lige prvaka na Calderonu sjajnim golom Saula Nigueza. Bavarci nisu zabili u tek trećoj od posljednje 31 utakmice

Atletico Madrid srušio je moćni Bayern na Vicente Calderonu u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka. Saul Niguez junak je madridske momčadi. Njegov trenutak u kojem se pretvorio u Messija i u kojem se prošetao kroz obranu Bayerna zaslužan je za prednost s kojom Atletico putuje u München na uzvrat.

Atletico je očekivano dao loptu Bayernu, a gosti u prvom dijelu nisu znali što bi s njom. No znao je Saul Niguez. Njegov potez iz 11. minute danima će se vrtjeti na portalima. Atleticov veznjak napravio je smiješnim dvojicu igrača Bayerna, Alaba nije izašao na njega, a Niguez zabija od stative za ludnicu na Vicente Calderonu.

Manuel Neuer nedugo nakon toga obranio je Griezmannu nakon kontre Atletica . Bayern u prvih 45 minuta gotovo da nije imao pravu šansu na utakmici. Simeone je dobio prvu rundu protiv Guardiole. Nijemci su u prvih 45 minuta imali 70 posto posjeda i triput više dodavanja , ali što im to vrijedi kad je Atleticov golman većinu vremena bio bez posla.

Bayern je u istoj brzini krenuo i u nastavak. Kružili su oko obrane Atletica, a onda je Alaba napravio nešto što u Guardiolinoj “tiki-taki” ne viđamo često. Fantastičan udarac s preko 25 metara, ali prečka je bila na strani Atletica.  Tresli su se i navijači nakon što je samo minutu nakon toga Martinez glavom pucao nakon kornera. Oblak je to obranio, ali neki drugi Bayern izašao je na teren u nastavku.

U dvije minute Bavarci su napravili više nego u prvih 45. Vidal je testirao Oblaka izvana, Lewandowski unutar šesnaesterca, ali Atletico je držao vodstvo. Mogao je povesti i 2-0. Munjevita kontra, Fernando Torres lakoćom okreće kriminalno lošeg Alabu na mjestu stopera i vanjskim dijelom kopačke pogađa stativu.

Atletico je izdržao Bayernov pritisak i s prednošću putuje u München na uzvrat. Madriđani su šest puta u nizu izbacivali njemačke klubove u Europi od 1979. godine. Evo i jedna dobra vijest za navijače Bayerna. Njemački klub prošao je dalje u pet od sedam situacija u kojima je izgubio prvu utakmicu u gostima 1-0.