Bale u samoj završnici odveo madriđane na vrh Primere ; West Ham uz fenomenalan gol kapetana došao do povijesnog uspjeha

nogometni.net 30. travnja 2016 0

Nogometaši Reala iz Madrida privremeno su zasjeli na vrh ljestvice španjolskog prvenstva zahvaljujući minimalnoj 1-0 (0-0) pobjedi na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu u susretu 36. kola.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Gareth Bale preciznim udarcem glavom u 80. minuti susreta, a inicijator akcije iz koje je postignut gol bio je Luka Modrić.

Modrić je igrao do 85. minute kada ga je zamijenio drugi hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. Real je sada na vrhu ljestvice sa 84 boda, dva više uz utakmicu više od Barcelone i Atletica. Atletico će od 18.15 sati na svom Vicente Calderonu ugostiti Rayo Vallecano, dok Barcelona od 20.30 gostuje kod Betisa.

West Ham Slavena Bilića u 36. kolu Premier lige slavio je s 3:0 na gostovanju kod WBA te su s nova tri boda došli na peto mjesto ispred Manchester Uniteda koji svoju utakmicu igra u nedjelju s Leicester Cityjem.

West Hamu je Liga prvaka nedostižna, pa se Europska liga čini realnom opcijom. Iako su u dobroj poziciji nemaju pravo na kiks jer je Liverpool prije ove utakmice bio samo bod iza njih.

S obzirom na to dobro su otvorili utakmicu s West Bromwichem te su poveli u 34. minuti golom Kouyatea poslije ubačaja Payeta. Na 2:0 povisili su u drugoj minuti sudačke nadoknade. Mark Noble je dao gol nakon što je strijelac prvog poslao fantastičnu loptu u prostor. Noble je brzo reagirao da bi ispred golmana zabio u donji desni kut. Isti igrač dao je i treći gol na utakmici u 79. minuti i to kakav:

U borbi za ostanak pobjedu je ostvario Newcastle, dok je Sunderland remizirao. Newcastle je golom Townsenda u 58. minuti, a u 70. minuti ih je “častio” njihov bivši igrač Cabaye, koji je promašio kazneni udarac. Sunderland je odigrao 1-1 kod Stokea, a do boda su došli golom Defoea iz penala u sudačkoj nadoknadi.

Newcastle je 17. s 33 boda, Sunderland ima bod manje, Norwich je predzadnji s 31 bodom i utakmicom manje protiv Arsenala, dok je Aston Villa ispala. Villa je u gostima kdo Watforda (2-3) nakon što su primili dva gola u sudačkoj nadoknadi.