Golijada na Parku Prinčeva: PSG i City bez pobjednika

nogometni.net 6. travnja 2016 0

U derbiju milijuna šeika s Bliskog PSG i Manchester City odigrali su 2-2. Za domaćine u Parizu su zabili Ibrahimović i Rabiot, a za Engleze De Bruyne i Fernandinho

Nogometaši PSG-a dočekali su Manchester City na svojem Parku Prinčeva u sklopu prve utakmice četvrtine finala Lige prvaka. Susret je završio remijem 2-2, a strijelci su, kronološki, bili De Bruyne, Ibrahimović, Rabiot i Fernandinho. Velika je ovo stvar za ‘građane’, koji će u uzvratu na Etihadu imati prednost od dva gola u gostima.

Manchester City je bolje otvorio utakmicu. David Luiz je već nakon 10 sekundi zaradio žuti karton zbog kojeg će propustiti uzvratnu utakmicu u Manchesteru. Brazilac je morao napraviti faul jer bi, u protivnom, Sergio Agüero išao sam na Kevina Trappa.

Čak pet minuta trebalo je PSG-u da po prvi put na susretu pređe centar. Parižani su se probudili i počeli prijetiti, a nagrada je stigla u 12. minuti. David Luiz je ušao u šesnaesterac Cityja, a pored njega je bio Bacary Sagna. Luiz je pao i uspio iznuditi penal. Zlatan Ibrahimović je preuzeo stvari u svoje ruke, zaletio se, pucao u donji lijevi kut, ali Joe Hart je sjajno obranio.

Kazna za promašenu priliku stigla je u 38. minuti kada je Matuidi izgubio loptu na centru. Sergio Agüero je povukao do šesnaesterca PSG-a, dodao loptu do Kevina de Bruynea , koji ne griješi i pogađa pored Kevina Trappa za vodstvo Engleza. Samo tri minute kasnije Fernando je napravio veliku glupost. Poigravao se pred svojim golom, naletio je Ibrahimović i zabio za iskupljenje zbog promašenog penala. Bila je ovo peta utakmica zaredom u Ligi prvaka u kojoj je Ibra uspio zabiti čime je izjednačio vlastiti rekord.

Očito su riječi Laurenta Blanca na poluvremenu upalile jer je PSG u ranoj fazi drugog poluvremena došao do vodstva!
Edinson Cavani je glavom pucao nakon ubačaja iz kornera, Hart je odbio loptu, ali točno na nogu Adrienu Rabiotu . Može se reći – zasluženo vodstvo PSG-a.

Mogao je francuski prvak do 3-1 kada je Ibrahimović nešto kasnije pogodio gredu, a Cavani odmah zatim pucao preko gola. Da je tad zabio, PSG bi mogao lakše disati do kraja utakmice.

No kad ne zabiješ – primiš. Bacary Sagna se uspio probiti s desne strane i poslati nisku loptu u šesnaesterac PSG-a. Stoperski par Parižana se spetljao i nije uspio očistiti opasnost. Lopta je došla do Fernandinha, koji ne griješi i pogađa prazan dio gola za izjednačenje i 2-2 u 72. minuti.

Rezultat se do kraja nije promijenio, a PSG je propustio otputovati u Manchester sljedeći tjedan s golom ili dva prednosti. Imajući u vidu kako je City doputovao bez Vincenta Kompanyja, Yaye Tourea i Raheema Sterlinga, velik je ovo rezultat pred uzvrat.