Lyon u drami dobio Niceu , Barca gazi – Suarezov ‘poker’ , INTER I UDINESE ISPISALI POVIJEST

nogometni.net 24. travnja 2016 0

U jedinoj utakmici Francuske lige u subotu Lyon je u trileru slavio kod Toulousea s 3-2 i probio se na drugo mjesto.

Toulouse, koji je predzadnji i bori se za ostanak, poveo je preko Marcela Tisseranda (50), a izjednačio je Clement Grenier (73). U zadnjih deset minuta pala su još tri gola – Alexandre Lacazette (80) dovodi Lyon u vodstvo od 2-1, Wissam Ben Yedder (82) izjednačava, a gostima pobjedu osigurava Corentin Tolisso (85).

Lyon je drugi s bodom više od Monaca, koji ima utakmicu manje.

Nogometaši Barcelone vratili su se na vrh Primere domaćom pobjedom nad Sporting Gijonom od čak 6-0, a četiri gola je postigao Luis Suarez.

Nakon crnog niza u kome su prokockali veliku prednost iz prvenstva i ispali iz Lige prvaka, Katalonci su u zadnje dvije utakmice dali čak 14 golova – osam Deportivu i šest Baskima.

Urugvajac Suarez je pogodio četiri puta, dvaput iz igre (64, 88) i dvaput iz penala (74, 77), Leo Messi je zabio prvi gol na utakmici u 12. minuti, dok je Neymar zabio također iz penala u 86. minuti. U zadnjih 16 minuta susreta sudac je svirao čak tri jedanaesterca za Barcelonu, a u 84. minuti je isključen igrač gostiju Ognjen Vranješ. Ivan Rakitić je igrao 75 minuta za Barcu, a Alen Halilović cijelu utakmicu protiv svog matičnog kluba.

Barcelona vodi s 82 boda, koliko ima i Atletico Madrid, dok je Real treći s 81 bodom. Sporting je i dalje u zoni ispadanja, na 18. poziciji s 32 boda.

U prvom susretu 35. kola Serie A Inter je u Milanu pobijedio Udinese s 3-1 i učvrstio se na četvrtom mjestu.

Dvostruki strijelac za Inter bio je Stevan Jovetić (36, 75), dok je Udinese vodio pogotkom Cyrila Thereaua u 8. minuti. U zadnjim sekundama gostujući igrač Zapata ne zabija gol s dva metra, a u protunapadu Eder na asitenciju Brozovića postiže konačnih 3-1. Za Inter je Marcelo Brozović odigrao svih 90 minuta, a Ivan Perišić je ušao u 65. minuti, dok su kod Udinesea Stipe Perica i Andrija Balić ostali na klupi.

Kuriozitet je da je prvi puta u povijesti Serie A utakmica započela bez ijednog Talijana!