Real preokretom slavio protiv Raya Vallecana, Robben će propustiti Atletico, Bayern pobijedio Herthu 2-0

nogometni.net 23. travnja 2016 0

Nogometaši Real Madrida slavili su u 35. kolu Primere kod Rayo Vallecana s 3-2 i to nakon što su gubili s 0-2, a “Kraljevski klub” je nakon dugo vremena zasjeo na vrh ljestvice

Real je susret kod gradskog suparnika počeo bez Cristiana Ronalda i Luke Modrića, a već nakon 14. minuta domaćini su vodili s 2-0 golovima Embarbe (7) i Michua (14). Bale je 35. minuti smanjio na 1-2, a Lucas Vasquez u 54. izjednačio na 2-2. U 81. minuti Velšanin Bale je, nakon velike pogreške domaće obrane, donio Realu tešku pobjedu.

Modrić je ušao u igru u 63. minuti, dok je Kovačić igrao do 78. minute za Real, koji je u 42. minuti ostao bez ozlijeđenog Karima Benzeme.

Na ljestvici vodi Real s 81 bodom i utakmicom više od Barcelone i Atletica koji imaju po 79 bodova.

Nizozemski krilni napadač Arjen Robben neće igrati prvu polufinalnu utakmicu Lige prvaka s Atletico Madridom u srijedu. Robben je ozlijedio mišić lijeve noge. Zbog ozljede je propustio i današnji ogled s Herthom u Berlinu, u kojem je Bayern slavio 2-0.

Bavarci su pobjedu osigurali tek u drugom poluvremenu. Prvo je Arturo Vidal , na asistenciju Götzea, zabio u 48. minuti da bi konačnih 2-0 postavio Douglas Costa u 79.

Spomenimo da na današnjoj utakmici nije igrao Jerome Boateng zbog ozljede. Nijemac trenira s momčadi i putovat će na Vicente Calderon, ali nije sigurno hoće li zaigrati protiv Atletica.

Bayern je pobjedom protiv Herthe nadomak osvajanja četvrtog naslova prvaka u nizu. Titulu može osigurati već za vikend ako pobijedi Borussiju Mönchengladbach u 32. kolu.