Čudo je stiglo dva kola ranije: Leicester City prvak Engleske : Chelsea i Tottenham odigrali su 2-2

nogometni.net 3. svibnja 2016 0

Chelsea i Tottenham odigrali su 2-2 i time je Leicester City postao novi engleski prvak. Prvi put u 132-godišnjoj povijesti! Ranieri nije ni gledao utakmicu

Chelsea je gubio na Stamford Bridgeu 2-0 nakon prvih 45 minuta, ali Cahill i Hazard zabili su u natavku za slavlje Chelseajevih i Leicesterovih navijača u utakmici koja je u nekoliko navrata nalikovala na pravu barsku tučnjavu.

Leicester City dva kola prije kraja senzacionalno je osvojio naslov nakon što Spursi nisu uspjeli slaviti na Stamford Bridgeu 26. godinu u nizu.

Mark Clattenburg podijelio je 12 žutih kartona, a igrači su se potukli nakon utakmice.

Eden Hazard , čovjek koji je rekao da ne bi imao ništa protiv da Leicester osvoji naslov, zapaprio je Spursima sedam minuta prije kraja. Njegovim golom Chelsea je izjednačio na 2-2 i donio Leicesteru naslov.

Nije to izgledalo dobro nakon 45 minuta, ali Chelsea se probudio u nastavku i otvorila se nada za Leicesterove igrače i navijače. Veliko slavlje počelo je nakon Hazardovog gola, prvog koji je omaleni Belgijac zabio kod kuće nakon 365 dana posta. Chelsea je izdržao, nadamo se da su izdržali i temelji Vardyjeve kuće.

San je postao java, u inat svim bogatašima i klubovima podmazanim petrodolarima, momčad koja se lani borila za ostanak osvojila je povijesni naslov pred velikanima iz Manchestera, Arsenalom, Liverpoolom, Tottenhamom…

Leicester je ove sezone izgubio samo tri utakmice!

Uoči početka sezone omjer da će osvojiti naslov bio je 5000/1

Otkako se igra Premiership u ovom formatu (1992./1993.), samo je Blackburn uspio osvojiti naslov osim Uniteda, Arsenala, Chelseaja i Cityja