Juventus pobijedio Milan u finalu i ušao u povijest talijanskog nogometa ; Rangersi šokirani u 92., Hibsima prvi Kup nakon 114 godina

nogometni.net 22. svibnja 2016 0

Nogometaši Juventusa slavili su s 1:0 protiv Milana u finalu Kupa Italije.

Nitko u povijesti talijanskog nogometa nije osvojio dvostruku krunu dvije sezone zaredom. Sve do Juventusa pod vodstvom Massimilijana Allegrija.

U velikom finalu na Olimpijskom stadionu u Rimu Juventus je pobijedio Milan s 1:0 golom Alvara Morate u 110. minuti produžetka. Nije to bila dobra predstava Stare dame, ali i tako blijed Juve na kraju je bio jači od Milana.

Zanimljivo, Mario Mandžukić je u svojoj prvoj sezoni u dresu najtrofejnijeg kluba na Apeninima osvojio dvostruku krunu na svoj 30. rođendan. Mandžukić je zbog naporne sezone dobio slobodno do 29. svibnja kada će se priključiti hrvatskoj reprezentaciji na pripremama za Europsko prvenstvo u Francuskoj.

Navijači Hiberninana doživjeli su pravu bajku na nacionalnom stadionu u Glasgowu.

Nogometaši škotskog drugoligaša Hiberniana pobjednici su nacionalnog Kupa nakon što su u finalnom dvoboju na stadionu Hampden Park pobijedili također drugoligaša Rangers 3-2. ‘Zelenima’ iz Edinburgha to je treći naslov pobjednika škotskog Kupa, ali tek prvi nakon 1902. godine.

Junaci u pobjedi ‘Hibsa’ bili su kapetan David Gray koji je pobjednički pogodak zabio u posljednjim trenucima susreta (92), te dvostruki strijelac Anthony Stokes (3, 80). Golove za Rangers zabili su Kenny Miller (27) i Andy Halliday (64).

Za Rangers je to bilo 52. finale škotskog Kupa i 18. poraz uz 33 osvojena naslova. Rekorder je Celtic koji je u Kupu slavio 36. puta.

Navijače Rangersa može utješiti što se njihov klub nakon financijskog kolapsa, točnije potpunog bankrota, nakon četiri godine vraća u prvu ligu. Rangers je osvojio prvo mjesto u Championshipu, dok je Hibernian zapeo u dodatnim kvalifikacijama.