LUDNICA U BARCELONI, TUGA U MADRIDU: Naslov španjolskih prvaka opet je u rukama Barceloninih igrača

nogometni.net 14. svibnja 2016 0

Drama koja je postojala prije posljednjih 90 minuta u španjolskom prvenstvu nestala je već u prvom poluvremenu, a rasplet posljednjeg, 38. kola potvrdio je i ove sezone Barcelonu kao najbolju nogometnu momčad u Španjolskoj.

Susreti Deportivo-Real Madrid i Granada-Barcelona počeli su istovremeno i Real je u jednom trenutku imao svoju ruku na peharu namijenjenom najboljima, no u konačnici njihova 2-0 pobjeda malo im je značila. Oba gola za Real postigao je u mrežu Stipe Pletikose, kojem je ovo bila posljednja utakmica u karijeri, portugalski napadač momčadi Cristiano Ronaldo, no on niti itko u redovima Reala nije mogao imati utjecaj na ono što se događalo na drugoj utakmici.

A u njoj je Barcelona hat-trickom Luisa Suareza svladala domaćina i ostala na bod predosti pred Realom, što znači i da su obranili naslov najbolje momčadi u Primeri. Ukupno im je to 24. naslov i šesti u zadnjih osam sezona. Tri Urugvajčeva gola u njima znače i da je stigao do brojke od 40 ili više postignutih u prvenstvu i jedini je igrač u povijesti natjecanja uz Lionela Messija i Cristiana Ronalda kojem je to pošlo za rukom. Messi i Ronaldo isto su radili u tri navrata. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić odigrao je 79. minuta utakmice u kojoj je stigao do svog drugog naslova u Primeri.

U konačnici je Barcelona osvojila prvo mjesto ljestvice sa 91 bodom, Real, za kojeg je Luka Modrić odigrao cijelu utakmicu protiv Deportiva, a Mateo Kovačić ostao na klupi je sakupio bod manje. Treće mjesto pripalo je madridskom Atleticu koji ima 85 bodova i utakmicu manje.

Ono što se u Realu još nadaju napraviti jest trijumfirati u Ligi prvaka. Finale igraju 28. ovog mjeseca protiv Atletica na San Siru. S druge strane, Barcelona je u šansi za osvajanje dvostruke krune, a do nje će stići pobijedi li Sevillu u finalu Kupa kralja.