“Petarda” Barcelone, slavio i Real, Atlético ispao iz utrke!

nogometni.net 8. svibnja 2016 0

Barcelona je došla na korak do obrane naslova visokom pobjedom protiv Espanyola 5-0. Real Madrid ostao je u igri slavljem nad Valencijom 3-2, a Atlético je izgubio kod Levantea 2-1 i oprostio se od titule

Atlético Madrid neće osvojiti naslov prvaka u Španjolskoj. Postalo je to jasno nakon što je momčad Diega Simeonea, finalist Lige prvaka, platila danak brojnih zahtjevnih utakmica u posljednje vrijeme i izgubila na gostovanju kod Levantea, momčadi koja je putnik za drugu ligu, rezultatom 2-1.

Odlično su “colchonerosi” otvorili utakmicu i poveli bijegom Fernanda Torresa koji je potkopao loptu i pospremio je u mrežu već u drugoj minuti nakon proigravanja Kokea. No nije to obeshrabrilo Levante koji se oprostio od svojih navijača za ovu sezonu odličnom igrom i preokretom. Víctor Casadesús u 30. minuti glavom je pogodio za izjednačenje, a u jeku napada gostiju iz Madrida Atléticovoj obrani pobjegao je Giuseppe Rossi i u 90. minuti zabio za veliku pobjedu Levantea 2-1. Atlético je na -3 za vodećom Barcelonom i ne može je prestići zbog lošijeg međusobnog omjera s Kataloncima.

Barcelona nije bila milosrdna prema gradskom rivalu Espanyolu kojega je ispratila s Camp Noua s čak pet komada u mreži (5-0). Lionel Messi otvorio je golijadu majstorski izvedenim slobodnjakom u osmoj minuti. Dobro su se držali gosti i odolijevali napadima “blaugrane” sve do početka nastavka, no tu je bio kraj.

Luis Suárez došao je do 37 golova u 37. kolu prvenstva nakon što je u 52. minuti iskoristio Messijevo proigravanje, a devet minuta poslije napravio faul kojega sudac nije vidio pa Neymarov korner pretvorio u 3-0. Do kraja utakmice zabili su i Rafinha (74′) te Neymar (83′), a Ivan Rakitić igrao je do 73. minute.

Suárez je zadržao prednost na ljestvici strijelaca ispred Cristiana Ronalda koji je bio jednako učinkovit u pobjedi Real Madrida protiv Valencije 3-2 na Santiago Bernabéuu. Portugalac je donio vodstvo “kraljevima” u 26. minuti, a Karim Benzema tri minute prije kraja, nakon nedosuđenog zaleđa, povisio je na +2 za domaće.

Valencia je u nastavku zaigrala puno bolje i natjerala realovce, za koje zbog ozlijede nije igrao Luka Modrić, da pruže maksimum kako bi osvojili tri boda. Rodrigo Moreno u 55. minuti smanjio je na 2-1, Ronaldo je samo tri minute potom vratio Real na sigurnih 3-1, a André Gomes devet minuta prije kraja zabio je novi gol za Valenciju i vratio joj nadu da izvuku nešto iz ove utakmice. Samo jedan gol u mreži Kika Casille nedostajao je da Barcelona proslavi naslov već danas, no to se nije dogodilo. Naprotiv, Moreno je zbog rasprave sa sucem nedugo nakon gola pocrvenio, a Real je sačuvao teoretske izglede da sljedećeg vikenda preskoči ljutog rivala. Mateo Kovačić ušao je u igru za pobjednički sastav u 58. minuti.