Francuska slavila na startu Eura

nogometni.net 11. lipnja 2016 0

Najbolji igrač West Hama spriječio je iznenađenje u prvoj utakmici Europskog prvenstva.

U prvoj utakmici Eura Francuska je pobijedila Rumunjsku 2:1 i pobjedom otvorila natjecanje od kojeg mnogo očekuje. Europsko prvenstvo otvoreno je uoči ovog ogleda, ceremonijom koja je trajala 10-ak minuta.

Junak francuske pobjede bio je Dimitri Payet koji je u 89. minuti fantastičnim golom donio sva tri boda Tricolorima, a prethodno je i asistirao Olivieru Giroudu za vodeći pogodak.

Pred 80.000 gledatelja na ispunjenom Stade de Franceu Francuzi su poveli u 57. minuti pogotkom Oliviera Girouda koji je glavom svladao rumunjskog vratara Tatarusanua nakon ubačaja Payeta s desne strane

Rumunji su do izjednačenja došli u 65. minuti kad je Bogdan Stancu realizirao kazneni udarac koji dosuđen zbog prekršaja koji je učinio Patrice Evra na Nicolaeu Stanciuu.

Minute su dijelile Rumunjsku od iznenađenja, imali su neriješen rezultat i veliki bod sve do 89. minute kada je Payet ponovno demonstrirao klasu. N’Golo Kante ga je pronašao na 18-19 metara od rumunjskog gola, a najbolji igrač West Hama nije oklijevao nego se brzo namjestio na ljevicu i opalio, silovito i neobranjivo za Tatarusanua

Što se tiče ostalih zbivanja koje treba istaknuti, Rumunji su hrabro otvorili utakmicu i već u četvrtoj minuti su mogli povesti, ali je francuski vratar i kapetan Hugo Lloris fenomenalno obranio šut Stancua s dva metra poslije kornera. Stancu je zaprijetio i u trećoj minuti drugog poluvremena, ali je njegov volej završio pokraj gola iz ponajbolje šanse na utakmici.

Antoine Griezmann, uoči turnira označavan kao udarni napadač Francuske, bio je indisponiran, a najbliže golu bio je u 14. minuti kada je glavom s tri-četiri metra pogodio stativu.