Mourinho debitirao pobjedom, Rapid savladao Chelsea 2:0, Conte startao porazom , Pjanić postigao prvijenac za Juve

nogometni.net 16. srpnja 2016 0

Novi menadžer Manchester Uniteda Jose Mourinho danas je debitovao na klupi Crvenih vragova te je upisao prvu pobjedu. Njegova ekipa je savladala Wigan rezultatom 2:0.

Mourinho je od prve minute utakmice priliku dao Johnstoneu, Baillyju, Blindu, Carricku, Depayu, Fosu-Mensahu, Herreri, Lingardu, Mkhitaryanu, Shawu i Wilsonu, a priliku za igru su tokom utakmice dobili Pereira J., Tuanzebe, Blackett, Pereira A, Valencia, Varela, Blackett, Januzaj, Mata, Jones i Keane.

Dvije lopte su završile u mreži Wigana za debitantsku Mourinhovu pobjedu, a golove su postigli Keane u 49. i A. Pereira u 58. minuti susreta.

Bečki Rapid i londonski Chelsea danas su odigrali prijateljsku utakmicu, a pobijedio je austrijski tim rezultatom 2:0.

Od prve minute utakmice za Rapid je zaigrao bh. reprezentativac Srđan Grahovac, dok je na golu Chelseaja bio također naš reprezentativac Asmir Begović.

Popularni Bega je kapitulirao u 8. minuti kada je savladao Joelinton za vodstvo Rapida. Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan pogodak u mreži Chelseaja, a postigao ga je Tomi u 83. minuti utakmice. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao, ostalo je 2:0 za Rapid.

Novi menadžer Plavaca Antonio Conte svoju karijeru u novom klubu počeo je porazom.

Juventus je odigrao prvi prijateljski susret u novoj sezoni protiv italijanskog niželigaša San Maura, a u listu strijelaca se upitao i Miralem Pjanić.

Juventus je susret počeo u sastavu: Del Favero, Lemina, Marrone, Rugani, Lirola, Hernanes, Pjanić, Asamoah, Alex Sandro, Cerri i Dybala.

Susret je odigran u Vinovu, a San Mauro je prvi poveo u 10. minuti preko Ferlisija, no samo četiri minute poslije Asamoah je izjednačio na Pjanićevu asistenciju na 1:1.

Massimiliano Allegri je potom Pjanića prebacio odmah iza napadača Cerrija i Dybale, a naš reprezentativac je najprije pogodio stativu u 22. minuti, a u 29. je postigao gol za vodstvo od 2:1.

Pjanić je primio loptu na dvadesetak metara od San Maurovog gola i silovito je zakucao od prečku u mrežu. Potom je Dybala postigao hat-trick golovima u 39., 44. i 47. minuti, a kod posljednjeg gola mu je asistirao Pjanić. Konačnih 6:1 postavio je Padovan u 50. minuti susreta