RIJEKU SPASILA ‘BOŽJA RUKA’ , DOMŽALE SENZACIONALNO SRUŠILE WEST HAM SLAVENA BILIĆA

nogometni.net 29. srpnja 2016 0

Sporni trenutak utakmice na Rijekinom gostovanju kod istanbulskog Başakşehira (0:0) dogodio se u 25. minuti.

Ubačenu loptu rukom je dirao Rijekin napadač Roman Bezjak, a norveški sudac Edvartsen pokazao je samo na udarac iz kuta. Domaćini su, mora se priznati, opravdano, tražili najstrožu kaznu, ali jedanaesterac nije dosuđen.

Navijači istanbulskog kluba svoj su bijes iskazali na društvenim mrežama. Bezjakov potez već su prozvali “božjom rukom”, kako je Diego Maradona prevario engleskog vratara Petera Shiltona na Svjetskom prvenstvu u Meksiku 1986. i zabio gol.

Slovenski prvoligaš Domžale kreirao je pravu senzaciju svladavši u četvrtak navečer u ljubljanskim Stožicama West Ham Slavena Bilića 2-1.

Junak povijesne pobjede za Domžale bio je Crnić koji je zabio oba pogotka. Prvi u 11. minuti iz jedanaesterca, dok je drugi zabio u 49. minuti. Jedini gol za West Ham dijelo je Marka Noblea u 18. minuti utakmice. Utakmica se igrala u Ljubljani na stadionu Stožice, a West Ham je stigao direktno iz Austrije gdje se nalazi na pripremama za novu sezonu koja počinje 14. kolovoza.

“Čekičari’ su nastupili bez ponajboljih igrača Dimitrija Payeta i Manuela Lanzinija, no Bilić je na teren poslao jaku momčad koju su predvodili Carroll, Valencia, Noble i Antonio, te nova pojačanja Feghouli i Nordtveit. Bilić je utakmicu pratio s tribina, a momčad je vodio Nikola Jurčević.

Kao što smo već i napisali, slovenski sastav je poveo u 11. minuti golom Matica Črnica iz kaznenog udarca, a izjednačio je Mark Noble sedam minuta kasnije, također iz jedanaesterca. Črnic je u 49. minuti lijepim golom doveo Domžale u novu prednost, a u samoj završnici je mogao zabiti i treći pogodak, no Adrian je sjajno obranio njegov udarac. Tako je Bilić dobio pravi “šamar” u Ljubljani, “šamar” kojem se nije nadao. Vrijedi vidjeti kako će Nane posložiti svoju momčad za uzvrat sljedećeg tjedna u Londonu. Londonski sastav unatoč porazu ima aktivan rezultat i ako odigra onako kako zna u uzvratu, problema oko prolaska u daljnju fazu ovog natjecanja ne bi trebalo biti.

Danski prvoligaš Sonderjyske je na gostovanju u Poljskoj pobijedio Zaglebie Lubin 2-1, a jedan od junaka u danskoj pobjedi bio je hrvatski vratar Marin Skender. Bivši vratar Osijeka i Zagreba, koji je jednu sezonu proveo kao pričuva u Dinamu, u 62. minuti je obranio jedanaesterac Filipu Starzynskom. Skender je tijekom susreta imao još nekoliko odličnih obrana. Golove za goste zabili su Kroon (19) i Dal Hende (36), dok je pogodak za poljski sastav zabio Janoszka (45+2)

Birkirkara, koju vodi Dražen Besek, a brani Miroslav Koprić, je kod kuće izgubila od Krasnodara 0-3. Granqvist (45+1), Smolov (75-11m) i Laborde (89) zabili su za ruski sastav. Austrija je u Beču izgubila od Spartaka iz Trnave 0-1, a pogodak odluke zabio je Robert Tambe u 46. minuti. Bivši hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević nije nastupio za domaći sastav.

Slavia i Rio Ave su u Pragu odigrali bez golova, a za goste je do 69. minute igrao bivši igrač Zagreba Filip Krovinović, Golova nije bilo niti u susretu Torpedo Zhodino – Rapid Beč. Za goste je posljednjih pet minuta igrao bivši veznjak Rijeke Ivan Močinić.

Lille i Gabala su odigrali 1-1, a za goste je cijeli susret odigrao Filip Ozobić. Identičnim rezultatom završio je i susret između Luzerna i Sassuola. Domaćin je poveo u osmoj minuti golom Schneuwlyja, a izjednačio je Berardi u 42. minuti iz jedanaesterca. Domaćin je u 62. minuti mogao do novog vodstva, no Neumayr je promašio kazneni udarac. Za Luzern je cijeli susret odigrao Tomislav Puljić, dok Kaja Rogulj i Frane Čirjak nisu nastupili.

Rumunjski Pandurii Targu Jiu je kod kuće izgubio od Maccabi Tel Aviva 1-3.