Burnley šokirao Liverpool, Chelsea se namučio za tri boda u Watfordu , Manchester City rutinski , pobjeda Uniteda

nogometni.net 20. kolovoza 2016 0

U drugom kolu engleske Premier lige Liverpool je doživio neočekivan poraz od Burnleya u gostima, dok je Chelsea jedva izvukao pobjedu na gostovanju kod Watforda.

Liverpool je gostovao Burnleyu i stvorio je mnoštvo prilika, no tri boda su ostala na Turf Mooru. Domaćin je slavio sa 2:0 golovima Vokesa (2′) i Graya (37′) i na taj način došao do prva tri boda u novoj sezoni.

West Bromwich Albion i Everton su odigrali veoma zanimljiv meč. WBA je poveo preko McAuleya u 9., a Mirallas je poravnao rezultat u 45+2. minuti susreta. Pobjedu gostima od 2:1 donio je Barry u 60. minuti susreta.

Tottenham se mučio 83 minute protiv Crystal Palacea, kada je minimalnu pobjedu od 1:0 Spursima donio Wanyama.

Chelsea je gostovao Watfordu gdje je slavio tek nakon preokreta. Plavci su gubili sa sa 1:0 golom Capouea u 56. minuti susreta, no pobjedu 2:1 londonskoj ekipi donose Batshuayi u 80. i Costa u 87. minuti susreta.

U veoma otvorenoj utakmici prvu veliku priliku imao je City u 23. minuti susreta, kada Sterling šutira iz kaznenog prostora, no Given je odbranio njegov udarac.

City je poveo sa 1:0 već u 27. minuti. Shawcross je bespotrebno skrivio jedanaesterac nakon kornera za City, a sa bijele tačke pogodio je Aguero. Samo devet minuta je bilo potrebno Građanima da udvostruče prednost. Sa desne strane iz slobodnog udarca centrirao je De Bruyne, a Aguero glavom smješta loptu u mrežu pored nemoćnog Givena i vodstvom Cityja od 2:0 se otišlo na odmor.

Na početku drugog poluvremena Stoke je smanjio rezultat na 2:1. U 49. minuti Sterling je nakon kornera za Stoke čupao Shawcrossa i sudija Dean je pokazao na kazneni udarac. Krkić je poslao Caballera u jednu, a loptu u drugu stranu i dao nadu Stokeu. Ipak, i pored toga što su u nekoliko navrata dolazili pred Caballerov gol, nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti njegov gol, što je City kaznio u 86. minuti. Iheanacho je odradio veći dio posla, prošao nekoliko igrača domaće ekipe i golmana Givena, te asistirao Nolitu kojem nije bilo teško zatresti praznu mrežu za 3:1.

U posljednjoj minuti susreta, tačnije 95., Sterling i Nolito su izašli sami na Givena nakon kontranapada, a Englez je nesebično asistirao Špancu za konačnih 4:1.
Manchester United je u 2. kolu Premiershipa na Old Traffordu rezultatom 2:0 slavio protiv Southamptona, a junak meča bio je Zlatan Ibrahimović.

Rooney je u ovom meču upisao 600. ligaški nastup u Premiershipu, ali svjetla pozornice pokupio je Zlatan Ibrahimović koji je u prvoj zvaničnoj utakmici u dresu Uniteda na Old Traffordu, popularnom Teatru snova, postigao dva gola.

Navijači Uniteda su osokoljeni dolaskom Josea Mourinha na klupu te Zlatana Ibrahimovića, Henrikha Mkhitaryana, Erica Baillyja i povratnika za rekordan iznos od 105 miliona eura Paula Pogbe, koji je večeras nastupio od prve minute, sa velikim očekivanjima ušli u sezonu. Nakon tri zvanične utakmice obilježene sa titulom Community Shielda i šest bodova u Premiershipu, poklonici Manchester Uniteda nemaju samo velika očekivanja, nego i široke osmijehe na licima.

Ibrahimović je postigao svoja nova dva gola i sada u tri nastupa za United ima četiri postignuta gola. Prvi je postigao glavom u 36. minuti na asistenciju Rooneyja, a drugi u 52. minuti iz penala koji je izborio Shaw.