Pobjede Chelsea, Arsenala i Leicester Cityja ; Pjaca debitirao u minimalnoj pobjedi Juventusa kod Lazia

nogometni.net 27. kolovoza 2016 0

Nogometaši Chelsea porazili su Burnley 3-0 upisavši i treću pobjedu u nizu na otvaranju sezone preuzevši barem privremeno vodstvo na ljestvici Premiershipa.

“Bluesi” su rutinski stigli do pobjede protiv povratnika u elitno društvo, a mogli su i uvjerljivije slaviti, no Tom Heaton je branio sjajno. Strijelci za Chelsea bili su Eden Hazard (9), Willian (41) i Victor Moses (89).

Nakon dva razočaravajuća nastupa, Arsenal je napokon proigrao pobijedivši na gostovanju Watford 3-1. Sva tri gola ‘topnici’ su zabili u prvih 45 minuta, a strijelci su bili Santi Cazorla (9-11m), Alexis Sanchez (40) i Mesut Ozil (45+1). Domaćin je u nastavku tek ublažio poraz golom Roberta Pereyrea (57).

Pobjedu je upisao i aktualni prvak Leicester City koji je na svom travnjaku slavio protiv Swansea Cityja 2-1. Strijelci za pobjednički sastav bili su Jamie Vardy (31) i Wes Morgan (52), a za Swansea je zabio Leroy Fer (80). Pobjeda Leicester Cityja je mogla biti i uvjerljivija, no Riyad Mahrez je u 56. minuti promašio jedanaesterac.

U prvom susretu 3. kola Tottenham i Liverpool su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 43. minuti golom Jamesa Milnera iz jedanaesterca, a izjednačio je Danny Rose u 72. minuti. Povratnik u hrvatsku reprezentaciju Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za ‘Redse’, a u 63. minuti je dobio žuti karton.

Nogometaši Juventusa upisali su i drugu pobjedu na startu sezone nakon što su na gostovanju pobijedili Lazio 1-0.

Torinska ‘Stara dama’ je otvorila sezonu s dva derbija i oba je uspješno odradila. Juve je u u prvom kolu pobijedio Fiorentinu 2-1, a večeras i Lazio 1-0.

Pogodak odluke zabio je Sami Khedira u 66. minuti na asistenciju Paula Dybale. Mario Mandžukić je igrao za Juve do 65. minute kada ga je zamijenio Gonzalo Higuain, dok je Marko Pjaca u svom debiju u Serie A dobio posljednje tri minute.

Međutim, i to je bilo dovoljno da jednom opasno zaprijeti suparničkom golu, no Federico Marchetti je obranio njegov udarac. Ivan Vargić nije nastupio za Lazio. Juventus je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza od Lazija na 24 utakmice. Posljednji put Lazio je bio uspješniji u prvenstvu prije 13 godina.

Večeras je na rasporedu još jedan derbi, a sastaju se Napoli i Milan.