Real bez zvijezda pomeo imenjaka, pobjeda West Hama u zadnjim minutama!

nogometni.net 22. kolovoza 2016 0

Nogometaši Real Madrida otvorili su novu sezonu gostujućom pobjedom protiv Real Sociedada 3:0.’Kraljevski klub’ je nastupio bez Cristiana Ronalda, Karima Benzeme i našeg Luke Modrića, no rutinski je stigao do bodova na Anoeti.

Barcelona je u subotu uvjerljivom pobjedom bacila rukavicu izazova Realu, kojeg je u 1. kolu sinoć čekalo neugodno gostovanje u San Sebastianu. Trener Madriđana Zinedine Zidane na premijeri nije mogao računati na ozlijeđene Benzemu, Pepea i Ronalda, dok je Luka Modrić odrađivao žute kartone iz prošlog prvenstva, ali kraljevsk klub je bez problema prošao kroz Baskiju.

Real je dominirao u posjedu lopte, stvorio je više prilika i ostvario sigurnu pobjedu kojom je opravdao status favorita. Imala je Zidaneova momčad idealno otvaranje susreta, već u 2. minuti Gareth Bale glavom je matirao domaćeg vratara nakon ubačaja Carvajala s desnog boka, a uoči odlaska na odmor prednost je povećao 20-godišnji ofenzivac Marco Asensio koji je prošle sezone bio posuđen Espanyolu. Prihvatio je jednu dubinsku loptu koju je uputio Varane i onda prebacio vratara Rullija, a konačnih 0:3 postavio je Bale svojim drugim pogotkom u 4. minuti nadoknade nakon dubinske lopte Jamesa.

I dok su Isco i James u igru ušli tek u nastavku, hrvatski reprezenttivni veznjak Mateo Kovačić dobio je priliku od prve minute, zaigrao je na desnoj strani veznog reda na poziciji koja inače pripada Modriću. Bilo je to solidno Kovačićevo izdanje, a mogao je čak postići i pogodak, no njegov je udarac u 70. minuti krajnjim naporom zaustavio vratar domaćih.

Povremeni hrvatski reprezentativac Duje Čop je ovoga ljeta postao članom španjolskog prvoligša Sporting Gijona te je odmah na otvaranju sezone postao miljenik navijača.

Čop je i prošle sezone bio u Primeri, ali kao član Malage, dok je ove u Gijonu zamijenio Alena Halilovića, koji je otišao u HSV, kao posuđeni igrač Cagliarija.

Već u prvom kolu Čop je zabio prvijenac, a žrtva je bio Athletic. Čop je zabio prvi Sportingov pogodak u 51. minuti, volejom je poslao loptu u mrežu te trasirao pobjedu svoje momčadi. U 83. minuti izašao je iz igre uz ovacije navijača.

U prvom premierligaškom susretu na Olimpijskom stadionu u Londonu West Ham je teškom mukom pobijedio Bournemouth 1-0.

Pogodak odluke zabio je Michail Antonio u 85. minuti na asistenciju Gokhana Torea. Momčadi Slavena Bilića put do pobjede olakšalo je isključenje gostujućeg veznjaka Harryja Artera u 77. minuti. U posljednjim trenucima susreta ‘Čekičari’ su mogli i povećati prednost nakon što je novo pojačanje Jonathan Calleri sam krenuo s centra prema vratima Artura Boruca no promašio je cijeli gol. West Ham je nastupio bez nedovoljno spremnog Dimitrija Payeta, te ozlijeđenih Manuela Lanzinija, Andrea Ayewa, Sofianea Feghoulija.

West Hamu su ovo prvi bodovi u novoj sezoni nakon što je u 1. kolu izgubio od Chelsea 1-2, dok je Bournemouth upisao i drugi poraz.

U drugom nedjeljnom susretu Middlesbrough je na gostovanju pobijedio Sunderland 2-1. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Cristhian Stuani (13, 45), dok je gol za Sunderland zabio Patrick van Aanholt (71).