Las Palmas priredio iznenađenje protiv Real Madrida , Barca zabila pet komada u Gijonu , Lyon na gostovanju kod Lorienta upisao treći poraz

nogometni.net 25. rujna 2016 0

U 6. kolu La Lige Real Madrid je u gostima remizirao sa Las Palmasom (2:2), ali i ostao na prvoj poziciji tablice.

Galacticosi su u prethodnom kolu na svom stadionu Santiago Bernabeu remizirali sa Villarrealom (1:1) tako da sada imaju niz od dva meča bez trijumfa u ligi. Iako će tim Zinedinea Zidanea ostati na prvom mjestu tabele i nakon ovog kola, ispuštena dva boda su neuspjeh za aktuelnog prvaka Evrope.

Las Palmas je ovim remijem potvrdio jako dobru formu na otvaranju sezone i trenutno se nakon šest odigranih kola nalazi na petom mjestu na tablici.

Real je poveo preko Asensija u 33. minuti, ali prednost je trajala samo pet minuta pošto je Tanausu izjednačio u 38. minuti. Gosti su ponovo stigli do prednosti u 67. minuti kada je Benzema samo tri minute nakon ulaska u igru pogodio za 2:1. Kada se činilo da će Real upisati tri boda, Las Palmas je u 85. minuti preko Arauja stigao do velikog boda i konačnih 2:2 iako je Real u finišu napravio ogroman pritisak u kojem nije uspio doći do pobjede.

Iako igra bez povrijeđenog Messija, Barcelona i dalje gazi sve pred sobom. Ovaj put u šestom kolu La Lige je stradao Sporting u gostima sa 5:0.

Prvi gol na stadionu El Molinon u Gijonu viđen je u 29. minuti kada je Arda Turan, koji se našao u ekipi umjesto argentinskog čarobnjaka, asistirao Luisu Suarezu koji silovitim šutem “buši” domaćeg golmana Ivana Cuellara za vodstvo katalonske ekipe. Samo tri minute kasnije u strijelce se upisao Rafinha na asistenciju Sergija Roberta i rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Barca je i dalje dominirala, no Cuellar je bio nezaposlen sve do posljednjih 15 minuta susreta. Najprije je Alberto Lora, desni bek Sportinga, dobio drugi žuti karton, što je olakšalo Barci posao do kraja meča. Najprije je u 81. minuti Paco Alcacer pogodio prečku, a na odbijenu loptu je natrčao Neymar i pospremio je u praznu mrežu. Samo četiri minute kasnije u strijelce se upisao i Turan, a konačnih 5:0 postavio je Neymar na asistenciju Denisa Suareza u 88. minuti meča.

U 7. kolu francuske Ligue 1 Lorient je na domaćem terenu minimalnim rezultatom 1:0 savladao Lyon.

Jedini gol na utakmici postigao je Cabot u 51. minuti susreta čime je svom timu donio drugu pobjedu u sezoni, dok je Lyon ostao na tri pobjede i jednom remiju upisavši treći poraz.

Monaco je na svom terenu upisao pobjedu protiv Angersa (2:1) i zauzeo prvo mjesto na tabeli ispred NIce koja ima utakmicu manje. Angers je poveo preko Diedhioua u 55. minuti, ali je Monaco golom Glika (66′) i autogolom Nwakaemea (76′) stigao do trijumfa.

Ostali rezultati utakmica 7. kola Ligue 1 igranih u terminu od 20:00 sati:

Bastia – Guingamp 1:0 (Crivelli 77′)
Bordeaux – Caen 0:0
Dijon – Rennes 3:0 (Diony 7′, 78′, Marie 19′)
Montpellier – Metz 0:1 (Erdinc penal 45+1′)