Lovren načeo Chelsea i prekinuo nevjerojatan post, Henderson zabio golčinu ; Cavani zabio četiri gola u jednom poluvremenu

nogometni.net 17. rujna 2016 0

Nogometaši Liverpoola upisali su veliku pobjedu (2:1) protiv Chelseaja na njihovom Stamford Brudgeu.

Hrvatski nogometni reprezentativac Dejan Lovren zabio je u 17. minuti vodeći gol na utakmici između Liverpoola i Chelseaja koja se igra na Stamford Bridgeu. Lovrenu je ovo prvi gol nakon 64 utakmice u kojima se u Premier ligi nije uspio upisati u strijelce. Posljedni je postigao u dresu Southamptona u siječnju 2014. Na 2:0 povisio je Jordan Henderson u 37. minuti.

Chelsea je živnuo nastavku te je momčad Antonija Contea u 62. minuti golom Diega Coste smanjila na 1:2.

Lovren je za Liverpool odigrao čitav susret. Nakon pet kola i Liverpool i Chelsea imaju po 10 bodova, kao i drugi Everton koji ima utakmicu manje, dok je na vrhu Manchester City sa 12 bodova i utakmicom manje.

Francuski nogometni prvak Paris SG u prvom susretu 5. kola je kao gost deklasirao Caen sa 6-0 (4-0).

Urugvajski napadač Edinson Cavani bio je na udaru zbog mnogobrojnih promašaja tijekom utakmice Lige prvaka između PSG-a i Arsenala. Tri dana kasnije Cavani je kritičarima odgovorio na najbolji mogući način.

Naime, u prvom poluvremenu prvenstvene utakmice s Caenom uspio je zabiti četiri gola. Prva tri dao je u periodu od 12. do 38. minute da bi posljednji postigao u prvoj minuti sudačke nadoknade. Cavani je tako postao prvi nogometaš koji je dao četiri gola u prvom poluvremenu utakmice francuskog prvenstva još od 2000. godine.

U nastavku su se u strijelce upisali još Lucas Moura (67) i Jean-Kevin Augustin (78).

Hrvatski napadač Ivan Santini odigrao je čitav susret za Caen.

Ovom pobjedom PSG je stigao do 10 bodova, koliko uz utakmicu manje imaju i Monaco i Nice, dok je Caen sa šest bodova na 10. mjestu.