LUDNICA DILJEM EUROPE: Atletico opet uništio Bayern, Celtic šokirao Guardiolu, Barcelona se spasila u Njemačkoj

nogometni.net 29. rujna 2016 0

U najzanimljivijim dvobojima 2. kola Lige prvaka igranih u srijedu Atletico je u Madridu pobijedio Bayern s 1-0, Barcelona i PSG su preokretima došli do pobjeda kod Borussije Mönchegladbach i Ludogoreca, dok su u spektakularnoj utakmici u Glasgowu Celtic i Manchester City odigrali 3-3.

U skupini A pobjede su ubilježili favoriti Arsenal i PSG. Parižani su na gostovanju kod Ludogoreca gubili s 0-1, ali su uspjeli preokrenuti i doći do pobjede pogocima Matuidija i Cavanija. Arsenal je u Londonu lako svladao Basel s 2-0 pogocima Walcotta.

U skupini B Napoli je na svom stadionu ‘demolirao’ Benficu s 4-2, s time da su Talijani vodili s 4-0, a onda se opustili u završnici. Marko Rog i Ivan Strinić nisu bili u kadru Napolija za ovu utakmicu. U Istanbulu su Besiktas i Dinamo Kijev odigrali 1-1, a hrvatski reprezentativac Domagoj Vida je odigrao cijelu utakmicu za Ukrajince.

Ljepotica kola odigrana je u skupini C u Glasgowu gdje su gledatelji vidjeli čak šest golova. Manchester City je bio veliki favorit protiv Celtica, no Škoti su čak triput vodili i zaslužili su veliki bod protiv Guardioline momčadi. Naš Jozo Šimunović je ostao na klupi Celtica.

Barcelona je bez Lionela Messija preokretom slavila u Mönchengladbachu s 2-1 nakon što je gubili do 64. minute. U 34. je za Nijemce zabio Thorgan Hazard, a u drugom dijelu su Arda Turan i Pique donijeli pobjedu Kataloncima. Ivan Rakitić je kod Barcelone igrao do 60.minute, a zamijenio ga je upravo strijelac Turan.

U skupini D Atletico je u Madridu slavio protiv minhenskog Bayerna s 1-0. Domaćini su u odličnoj utakmici poveli golom Carrasca u 35. minuti, a u 84. je Griezmann iz kaznenog udarca pogodio gredu. Šime Vrsaljko je bio na klupi Atletica. Ruski Rostov je došao do povijesnog prvog boda u Ligi prvaka, odigravši kod kuće 2-2 s PSV-om, koji iznenađujuće vodi u ovoj grupi s 4 boda.