Rakitić zabio, Messi se ozlijedio, a Atletico uzeo bod ; Sorianova panenka utišala Santiago Bernabeu, Ramos se iskupio za pogrešku

nogometni.net 22. rujna 2016 0

Nogometaši Barcelone ugostili su madridski Atletico u utakmici 5. kola španjolskog prvenstva i na stadionu Camp Nou prvi ovosezonski veći derbi okončali podjelom bodova. Završilo je 1-1.

Zabio je prvi pogodak na utakmici veznjak Barcelone i hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Rakitić u 41. minuti susreta na sjajno ubacivanje Andresa Inieste s lijeve strane. Odlično je Rakitić skočio i glavom pogodio donji kut Jana Oblaka za svoj drugi gol u sezoni i ukupno 39. u 191. nastupu u španjolskom prvenstvu.

Rakitić je ovosezonski prvijenac zabio u trećem kolu Atheltic Bilbaa. Problemi za Barcelonu počeli su nakon sat vremena igre kada je travnjak zbog ozljede, čini se prepona, napustio Lionel Messi. Stradao je Argentinac u (korektnom) dvoboju za loptu sa Godinom zbog čega je uz ovacije napustio igru.

Rezultat se do kraja ogleda nije mijenjao pa je Barcelona propustila iskoristiti nešto raniji remi Real Madrida i Villarreala te se eventualnom pobjedom primaknuti na bod do vodeće momčadi ljestvice. Momčad Luisa Enriquea nalazi se na trećem mjestu poretka s deset osvojenih bodova, dva manje od drugoplasirane Seville koja je u utorak bila bolja od Betisa, odnosno tri od Reala.

Nogometaši Real Madrida odigrali su protiv Villarreala na svom stadionu Santiago Bernabeu utakmicu 5. kola španjolskog prvenstva. U pitanju je bio susret u kojem sastav Zinedinea Zidanea lovio rekordnu sedamnaestu ligašku pobjedu u nizu. Završilo je 1-1.

Šesnaestu su Realovi nogometaši dohvatili protiv Espanyola i time poboljšali klupski rekord i izjednačili španjolski kojeg su držali Barcelonini nogometaši iz sezone 2010/11. Madridska momčad protiv Villarreala igrala je bez Luke Modrića, no od prve je do posljednje minute na travnjaku bio Mateo Kovačić.

Spomenimo i da je napadački tercet činio Ronaldo, Benzema i Bale, kao i to da se ozlijedio Marcelo. Po prvi put ove sezone Real u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac u okvir suparničkog gola.

Kako bilo, Villarreal, koji je do početka ogleda imao dvije pobjede i dva remija, vodio je protiv bodovno savršenog Reala pogotkom Soriana s bijele točke. Stigao je on nakon što je lopta u ruku u šesnaestercu pogodila Sergija Ramosa kojem je, pak, to već treći ovosezonski skrivljeni jedanaesterac.Realizirao ga je hladnokrvno pogodivši panenkom Bruno Soriano u 45. minuti.

Ramos se odmah i iskupio za svoju pogrešku i to na najbolji mogući način – pogotkom odmah na otvaranju nastavka igre. Bio je kapetan momčadi precizan udarcem glavom nakon ubacivanja iz kuta Jamesa Rodrigueza. Zabio je Ramos prvi put Villarrealu u svom dvadesetom nastupu protiv te momčadi. Ukupno mu je ovo bio 46. gol u španjolskom prvenstvu, a ukupno 74. u karijeri zbroje li se nastupi ovog braniča za klub i reprezentaciju. Zanimljivo, u ovom je trenutku najbolji Realov strijelac u sezoni.

U ostalim odigranim utakmicama dana Granada je s 2-1 bila bolja od Athletica, a Real Sociedad s 4-1 od Las Palmasa.