ARSENAL GAZI SVE PRED SOBOM: Topnici uništili davljenike, Sanchezov gol obilježio utakmicu , United tone sve dublje

nogometni.net 29. listopada 2016 0

U prvoj utakmici desetog kola engleske Premier lige Arsenal je tukao Sunderland u gostima s ukupno 4:1.

Najimpresivniji trenutak bio je gol Alexisa Sancheza u 19. minuti. Čileanac je poslao loptu u mrežu nakon što su igrači Arsenala prethodno odigrali 22 dodavanja što je najviše ove sezone u Engleskoj.

Sunderland je izjednačio golom Defoa (65′) s bijele točke. Potom je Giroud (71′ i 76′) uzvratio s dva pogotka. Nakon toga Sanchez je također dao svoj drugi gol na utakmici.

Momčad Pepa Guardiola slavila je s 4:0 na gostovanju kod West Bromwicha. Po dva pogotka zabili su Sergio Aguero i Ilkay Gundogan.

Tottenham i Leicester odigrali su derbi u Londonu. Jansseen je doveo Spurse u vodstvo udarcem s bijele točke u 44. minuti. Musa je pak izjednačio u 48.

Žestoko je bilo na Old Traffordu. Jose Mourinho i njegova momčad nakon pobjede protiv gradskog rivala u Liga kupu silno su željeli obradovati navijače s tri boda protiv Burnleya.

No, stvari su loše završile po njih. Preko 30 upućenih udaraca i posjed lopte iznad 70 posto nije bilo dovoljno za da zabiju barem jedan gol.

Da stvar bude gora Portugalac je nakon jednog protesta na kraju prvog poluvremena zbog nedosuđenog penala zaradio isključenje pa je kraj utakmice dočekao na tribinama.

Prije utakmice objavljeno je pak da je Antonio Valencia završio na operaciji ramena, što je veliki udarac za United. Utakmicu s Burnleyem završili su, inače, s igračem manje jer je Ander Herrera u 68. minuti dobio drugi žuti karton.