Chelsea razbio Leicester , City promašio DVA jedanaesterca i kiksao, Arsenal to iskoristio!

nogometni.net 15. listopada 2016 0

U prvoj utakmici 8. kola engleske Premierlige bivši prvak Chelsea na svom je Stamford Bridgeu razbio aktualnog prvaka Leicester City s 3:0. Bila je to demonstracija moći momčadi koju vodio Antonio Conte, odnosno potpuna nemoć sastava Claudia Ranierija.

Chelsea je poveo već u 7. minuti nakon što je Diego Costa pospremio loptu u mrežu. Nemanja Matić je sproveo ubačaj iz kornera skroz na drugu vratnicu gdje je Costa, usamljen poput duha zbog neopreznosti Wesa Morgana u obrani, provukao loptu pored nemoćnog Kaspera Schmeichela.

U 33. minuti Pedro je u padu s vrha šesnaesterca sjajno prebacio loptu prema Edenu Hazardu i gurnuo ga u čistu priliku. Belgijanac to nije propustio iskoristiti i povisio je vodstvo svoje momčadi na 2:0.

Točku na i lijepoj predstavi stavio je Victor Moses u 80. minuti nakon prelijepe asistencije petom mladog Nathaniela Chalobaha (21). Moses je s desne strane kaznenog prostora dao oštru prizemnu loptu prema Chalobahu koji ju je odmah petom proslijedio u kazneni prostor i izbacio Mosesa u čistu situaciju za gol. Nigerijac nije imao problema s realizacijom za konačnih 3:0

U najzanimljivijem susretu subotnjeg programa 8. kola engleskog nogometnog prvenstva vodeći Manchester City je odigralo 1-1 (0-0) na svom terenu protiv Evertona.

Gosti iz Liverpoola poveli su golom Lukakua (64), a poravnao je Nolito (72). City nije iskoristio čak dva 11-erca u utakmici, u 42. minuti kazneni udarac zapucao je De Bruyne, a u 71. Aguero. Drugi je to promašeni jedanaesterac argentinskog napadača u svega četiri dana nakon što je u porazu svoje reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo napravio istu stvar. Promašio je jedanaesterac kod zaostatka 0:1, a u konačnici je to bio i završni rezultat susreta.

Remi Cityja iskoristio je Arsenal koji je kao domaćin svladao Swansea City sa 3-2 (2-1) i tako se bodovno poravnao sa sastavom iz Manchestera na vrhu ljestvice. Walcott (26, 33) je s dva gola poveo Arsenal ka pobjedi, Sigurdsson (38) je prije poluvremena uspio smanjiti na 2-1, ali je Ozil (57) početkom nastavka vratio prednost domaćih na dva razlike. Baston (66) je smanjio na 3-2, dvije minute potom Arsenal je ostao i s igračem manje zbog isključenja Xhake, ali je uspio obraniti prednost.

Priliku za skok na prvo mjesto imao je i Tottenham Hotspur, ali ju nije iskoristio odigravši 1-1 (0-0) na gostovanju kod West Bromwich Albiona. Oba gola pala su u samoj završnici, domaće je u vodstvo doveo Chadli (82), a izjednačio je Alli (89).

West Ham United, kojega vodi bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Slaven Bilić, u posljednjem je susretu subotnjeg programa 8. kola engleskog prvenstva kao gost svladao Crystal Palace sa 1-0 (1-0).

Bila je to tek druga pobjeda ‘čekićara’ u ovoj sezoni i prva nakon pet susreta u Premierligi iz kojih je uzeo jedan jedini bod! Strijelac pobjedničkog gola za West Ham bio je Manuel Lanzini u 19. minuti. Aaron Cresswell je odlično nabacio prizemnu loptu u peterac s lijevog krila, a na nju je natrčao Argentinac i jednim je dodirom neobranjivo poslao u suprotan kut.