Italija se spasila protiv Španjolske , Srbija uvjerljiva protiv Moldavije , remi Austrije i Walesa

nogometni.net 6. listopada 2016 0

U susretu Italije i Španjolske na Juventusovom stadionu u Torinu upisan je remi (1:1). Ovo je bio sudar ekipa koje su igrale osminu finala Evropskog prvenstva u Francuskoj, a tada je slavila Italija.

Španjolska je pokazala jako dobru predstavu, ali na kraju nije stigla do pobjede. Meč je mogla odlučiti pogreška Buffona u 55. minuti kada je slavni golman izletio u prazno i dopustio Vitolu da pogodi praznu mrežu. Buffon je ranije u 25. minuti imao sjajnu odbranu kada je šutirao Pique. Španija je nakon vodstva imala još jednu odličnu priliku kada je Vitolo u 67. minuti bio neprecizan.

Iako je igrala poprilično loše i uprkos tome što nije uputila nijedan udarac u prvih 45 minuta, Italija je uspjela doći do remija nakon što je De Rossi pogodio iz penala u 82. minuti za konačnih 1:1

U 2. kolu grupe D Srbija je u gostima upisala uvjerljiv trijumf protiv Moldavije savladavši je sa 3:0.

Srbija je bez većih problema srušila Moldaviju. Strijelci za izabranike Slavoljuba Muslina bili su Kostić (19′), Ivanović (27′) i Dušan Tadić (60′). U 1. kolu Srbija je remizirala sa Irskom kod kuće, dok je Moldavija izgubila od Velsa.

Austrija je na domaćem terenu zahvaljujući golovima Arnautovića (28′ i 48′) izvukla remi protiv Velsa (2:2). Vels je poveo golom Allena u 22. minuti, a kanije i autogolom Wimmera, ali je na kraju bilo 2:2.

Irska je upisala minimalnu pobjedu nad Gruzijom (1:0) na Aviva stadionu u Dablinu. Coleman je zatresao mrežu gostiju 56. minuti.

Albanija je autoglom Jehle (12′) i golom Balaja (71′) stigla do druge pobjede u kvalifikacijama, a ovaj put bila je bolja od Lihtenštajna u gostima sa 2:0.

Gostujuću pobjedu upisao je i Izrael koji je sa 2:1 savladao Makedoniju. Hemed (25′) i Ben Haim II (43′) pogađali su za Izrael, dok je jedini gol za Makedoniju postigao Nestorovski u 63. minuti. Makedonija je mogla do boda da je Jahović bio precizan u penala u 94. minuti, ali ostalo je 2:1. Penal je napravio Tibi koji je tom prilikom dobio drugi žuti karton.