Ligue 1: Marseille i Bordeaux remizirali, Rennes savladao Metz , Nice nastavlja sa pobjedama, deklasiran i Nantes

nogometni.net 31. listopada 2016 0

U 11. kolu francuske Ligue 1 Nice je na domaćem terenu uvjerljivo slavila protiv Nantesa savladavši ga rezultatom 4:1.

Tim koji s klupe predvodi Lucian Favre upisao je već šestu uzastopnu pobjedu u ligi i još uvijek nije okusio poraz, dok je Nantes upisao treći poraz u posljednjih pet mečeva.

Novu pobjedu Nice nagovijestio je Cyprien u devetoj minuti, a vodstvo je svojim šestim prvenstvenim pogotkom udvostručio Balotelli u 27. minuti.

Domaće navijače mogao je zabrinuti Sala koji u 47. minuti smanjuje na 2:1, ali brige je otklonio Plea u 60. minuti. Konačnih 4:1 svojim drugim golom na meču postavio je Cyprien u 65. minuti.

U subotu je St. Etienne na svom stadionu Geoffroy-Guichard podijelio bodove sa Monacom (1:1). Glik je u petoj minuti postigao gol za goste, ali je Perrin izjednačio već u 18. minuti za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:1.

Posljednje dvije utakmice 11. kola francuske Ligue 1 odigrali su Marseille i Bordeaux, te Rennes i Metz.

Rennes je na Roazhon Parku savladao Metz, a odlučujući gol pao je u drugom poluvremenu. Ntep de Madiba je asistirao Saidu u 56. minuti, koji pogađa Didillonovu mrežu.

Ovo je Rennesu bila šesta pobjeda u sezoni, čime je ostao u samom vrhu francuskog prvenstva. S druge strane Metzu je ovo bio šesti poraz i nalazi se blizu zone ispadanja.

Marseille je nastavio sa negledljivim nogometom, a nova žrtva Garcijine odvratne taktike bio je Bordeaux. No, za razliku od susreta na Parku prončeva protiv PSG-a, na Velodromeu su igrači Olimpiquea pokušavali napadati, no bez konkretnog učinka.

Tako je Marseille upisao i peti neriješen rezultat ove sezone, a Bordeauxu je ovo bio treći uzastopni remi.