SAN SIRO U TRANSU! Milan srušio Juventus! Dva preokreta, asistencija i vratnica Rakitića, ozljeda Inieste i Messi za pobjedu u 93.

nogometni.net 23. listopada 2016 0

U derbiju 9. kola Serie A Milan je na svom San Siru slavio protiv Juventusa 1-0, čime je stigao na samo dva boda od rivala iz Torina na ljestvici.

Junak čudesne pobjede Rossonera je 18-godišnji Manuel Locatelli koji je sjajnim udarcem u 65. minuti srušio aktualnog prvaka Italije. Mario Pašalić nije ulazio u igru kod Milana, dok je Mario Mandžukić u “Staroj dami” dobio priliku 75. minute, ali nije uspio pomoći Juventusu da izbjegne svoj drugi ligaški poraz ove sezone.

Utakmicu je obilježila i sudačka odluka iz 36. minute kada je Miralem Pjanić izravno iz slobodnog udarca sa 30-ak metara iskosa pogodio mrežu domaćih. Glavni sudac utakmice pokazao je na centar, a nakon toga na naknadnu intervenciju pomoćnika iza gola poništio je pogodak zbog toga što je smatrao kako je Bonucci, koji je utrčavao na drugoj vratnici ali pritom nije dirao loptu, utjecao na igru.

Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za nastup u dresu Juventusa. Juventus je i dalje vodeći na ljestvici sa 21 bodom, dva više od drugog Milana.

Barcelona je u 9. kolu Primere došla do tri boda u ludom derbiju protiv Valencije na Mestalli. Utakmica je na kraju završila rezultatom 3-2, a u njoj su viđena dva preokreta.

Barcelona je u vrućem derbiju u Valenciji pobijedila šišmiše s 3:2. Katalonci su poveli u Valenciji s 1:0 golom Lea Messija u 22. minuti na asistenciju Rakitića koji je u igru ušao u 14. minuti umjesto ozlijeđenog Inieste. Izišao je iz igre u suzama nakon teškog starta Enza Pereza, sumnja se na težu ozljedu koljena.

I Valencia je u prvom dijelu ostala bez ozlijeđenog igrača, Gayà je izišao u 38. minuti susreta, ušao je Abdennour, pa je domaćin zaigrao s trojicom stopera. Barceloni nije bilo lako u subotu na Mestalli. Valencija je u prvih 45 minuta imala više šansi, a mogla je i zabiti pogodak u situaciji kad je Parejo sam išao na Ter Stegena.

Mogla je Valencija dobiti i jedanaesterac u dvoboju. Igra Barcelone je bez Inieste djelovala nemaštovito. Ali i takva Barcelona je u prvom dijelu imala svoje šanse. Suarez je imao dvije dobre prilike, a u 45. minuti Neymar je pokušao atrakvitno škaricama. No lopta nije ušla u gol.

Rakitić se u 50. minuti mogao iz asistenta promaknuti i u strijelca. Hrvatski reprezentativac pogodio je vratnicu iz odbijanca nakon što je golman obranio Neymarov udarac.

I onda je u 53. minuti domaći sastav izjednačio. Munir je zabio za 1-1, ali nije htio slaviti pogodak jer je igrač Barcelone. U 56.minuti nastala je ludnica an Mestalli. Rodrigo pobjegao je Umtitiju i pogodio za 2:1 Valencije. U 62. minuti, Luis Suarez zabio je za 2-2. Rakitić je tukao glavom, Alves je to obranio, a Urugvajac je natrčao na odbijanac i iskosa pogodio za 2:2.

Nani je u 82. minuti promašio zicer nakon Parejova dodavanja, Portugalac je izišao sam pred Ter Stegena, ali pucao je pokraj gola! U 93. minuti Rakitić je spasio jednu loptu, Messi je povukao, lopta je krenula Suarezu u kazneni prostor koji biva srušen. Sudac je dosudio kazneni udarac koji je sigurno realizirao Messi za 3-2.