SEVILLA DO BODOVA PROTIV HRABRIH DINAMOVIH KLINACA: Modri odigrali najbolju ovosezonsku utakmicu u Ligi prvaka, ali ipak izgubio

nogometni.net 18. listopada 2016 0

U 3. kolu skupine H Lige prvaka Dinamo je u utorak navečer na kišnom Maksimiru izgubio od favorizirane Sevillle 0-1.

Trener Modrih Ivajlo Petev šokirao je postavom s kojom je napao jaku Sevillu. Naime, bivši bugarski izbornik od prve minute je stavio Sosu, Kneževića i Benkovića, a u utakmici je igrao i s Pavičićem, Fiolićem…

Znači, s klincima iz Dinamove omladinske škole. Petev je Sosu u startnih 11 stavio umjesto umornog Josipa Pivarića, dok iskusni Machado nije bio niti na klupi. To se kasnije ispostavilo kao samoubilački potez jer su upravo dečje pogreške Dinamovih klinaca kumovale vodstvu Seville iz 37. minute u kojoj je za 0-1 zabio Nasri. No, isto tako, Petev može biti zadovoljan s ovim minimalnim porazom ako se uzme prosjek godina igrača Dinama koji su zaigrali protiv Seville

Dinamo je, doduše, dobro otvorio utakmicu. barem ako ćemo suditi po šansi Fernandesa iz 2. minute! Brzi protunapad Fernandesa završio je udarcem kraj gola. Fernandes je iznudio udarac iz kuta. Pucao je Čileanac s nekih 13 metara s lijeve strane iz kosa, ali bez uspjeha. Inače, Fernandes je odigrao jednu hrabru utakmicu. Bilo ga je svuda po travnjaku, nije se štedio.

U 3. minuti Sevilla je odmah uzvratila. Schildenfeldje u zadnjem trenutku uklizao za prvi korner gostiju. U 11. minuti, dogodio se šok za Dinamo! Nakon jednog čvrstog starta Vasqueza, na travnjaku je ostalo ležati kapetan Modrih Domagoj Antolić. Odmah se primio za lijevo koljeno i na kraju nije mogao nastaviti utakmicu. Umjesto njega, u igru je ušao Ivan Fiolić. U 14. minuti, pokisle maksimirske tribine svjedočile su genijalnosti mladog Dominika Livakovića, koji je definitivno bio najbolji igrač Modrih u ovom susretu

Mariano je iz prve pucao sa 20-ak metara u sam donji lijevi, ali Livaković je pokazao zašto je istisnuo talentiranog Adriana Šempera s gola. Lopta je bila u silaznoj putanji i ovo je stvarno bilo teško za izvaditi. Fantastična je to bila obrana Livakovića.

“Bunker” Dinama odolijevao je više od pola sata sve dok ga nije “minirao” najbolji igrač na travnjaku, francuski veznjak Nasri. Upravo je on pokrenuo akciju Seville povukavši loptu sa sredine igrališta prije no što ju je gurnuo na desni bok gdje su kombinirali Vietto i Ferreira, a zatim utrčao u peterac gdje je snalažljivo gurnuo loptu pored nemoćnog Livakovića.

Niti u nastavku utakmice stanje na terenu se nije mijenjalo, Sevilla je u potpunosti kontrolirala loptu, ali tek sporadično prijetila Dinamovom golu. Veliku šansu za povećanje prednosti gostiju nije iskoristio Vietto u 59. minuti. Rami je lijepo prebacio posljednju liniju Dinama iza koje je utrčao Vietto koji je potom s pet metara promašio vrata.

Dinamo je tek u posljednjoj četvrtini utakmice odlučio hrabrije krenuti prema suparničkom golu, a takav pristup umalo je bio nagrađen u 75. minuti kada je nakon dobrog ubačaja Fiolića iz kornera Schildenfeld pucao glavom s pet metara malo iznad grede. Nakon još jednog udarca iz kuta u 77. minuti lopta se odbila na 20-ak metara od gola Seville gdje je na nju natrčao Sosa, ali i taj pokušaj je prohujao iznad gola.

Iako konačni rezultat to ne pokazuje, dojam je kako je aktualni pobjednik Europske lige do pobjede u Zagrebu stigao bez previše muke. Sevilla je u potpunosti kontrolirala utakmicu o čemu svjedoči i statistički podatak o posjedu lopte koja je 73 posto vremena bila u nogama gostujućih igrača koji su potrošili upravo onoliko snage koliko im je bilo potrebno za tri boda.

Dinamo je ostao jedina momčad koja ove sezone u Ligi prvaka nije zabila niti pogodak.