BARCA POTOPLJENA NA ETIHADU ; Lewandowski neumoljiv, Bayern i Arsenal preokrenuli, Griezmann spasitelj , Vida skrivio penal

nogometni.net 2. studenoga 2016 0

Nogmetaši Manchester Cityja stigli su do velike pobjede u četvrtom kolu grupne faze Lige prvaka. Nakon debakla na Camp Nou uzvratili su Barceloni pobjedom na Etihadu (1:3).

Ljepoticu večeri odigrali su na Ettihadu Manchester City i Barcelona, a trener Engleza Pep Guardiola se na pravi način “osvetio” svojoj bivšoj ekipi za poraz 0-4 na Nou Campu.

Katalonci su poveli u 21. minuti nakon sjajno izvedenog protunapada u kojem je Messi pronašao Neymara, a ovaj mu uzvratio preciznom asistencijom.

U jeku napada Barcelone Englezi su izjednačili pogotkom Gundogana u 39. minuti, a u 51. minuti i preokrenuli golom de Bruynea iz slobodnog udarca.

U 64. minuti Gomes pogađa gredu domaćih vrata, a samo pola minute kasnije de Bruyne trese vratnicu. U 76. minuti Turčin Gundogan se svojim drugim golom pretvara u junaka dvoboja. Ivan Rakitić je igrao do 61. minute. Manchester City je tako došao do prve pobjede protiv Barcelone u šestom međusobnom ogledu.

U drugoj utakmici skupine Borussia i Celtic su u Moenchengladbachu odigrali 1-1.

Velikani ipak nisu dozvolili iznenađenja domaćina večeras u 4. kolu Lige prvaka. Iako su rezultatski zaostajali, nogometaši Bayerna slavili su kod PSV-a s 2:1, dok je Arsenal napravio još već preokret, svladavši Ludogorec s 3:2 nakon zaostatka 0:2.

Bayern i Atletico su večerašnjim pobjedama prošli dalje, u osminu finala Lige prvaka.

Junak večeri za Bayern bio je Robert Lewandowski koji je u sjajnoj formi, u posljednjih 17 utakmica zabio je 18 golova.

U skupini A u osminu finala su prošli Arsenal i PSG. “Topnici” su nakon samo 16 minuta igre gubili s 0-2 protiv Ludogoreca u Bugarskoj, no nakraju su uspjeli napraviti potpuni preokret i pobijedili golom Özila dvije minute prije kraja. PSG je također slavio u gostima, s 2:1 kod Basela, pogotkom Meuniera u 90. minuti.

Parižani su se spasili u 90. minuti pogotkom Meuniera. U večeri prekrasnih golova, branič PSG-a postigao je možda i najljepši.

Simeoneova momčad spasila se u 93. minuti, pobjedu momčadi donio je Antoine Griezmann, dvostruki strijelac za Atletico. Šime Vrsaljko odigrao je 90 minuta za Atletico.

U skupini B u Istanbulu su nogometaši Bešiktaša i Napolija odigrali 1-1.U uzbudljivom susretu Turci su poveli pogotkom Portugalca Ricarda Quaresme u 79. minuti iz kaznenog udarca, a Napoli je izjednačio u 82. minuti sjajnim dalekometnim udarcem Slovaka Mareka Hamšika. Za talijansku momčad u ovom dvoboju nisu konkurirali hrvatski reprezentativci Ivan Strinić i Marko Rog. U drugoj utakmici Benfica je u Lisabonu slavila protiv kijevskog Dinama iz penala u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a najstrožu kaznu je skrivio hrvatski reprezentativac Domagoj Vida.