Barcelona rutinski, Cityju samo bod kod Monchengladbacha , Arsenal i PSG odigrali bez pobjednika , Rostov šokirao Bayern, golijada Bešiktaša i Benfice

nogometni.net 24. studenoga 2016 0

U skupini C Barcelona je rutinski odradila gostovanje u Glasgowu pobijedivši Celtic 2-0 golovima Lionela Messija (24, 55-11m). Ivan Rakitić je odigrao cijeli dvoboj za Barcu, baš kao i Jozo Šimunović za domaći sastav.

U drugom susretu Borussia Moenchengladbach i Manchester City su odigrali bez pobjednika 1-1. Domaćin je poveo u 23. minuti lijepim golom Rafaela, no u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Citya je uspio izjednačiti golom Davida Silve. U 50. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je pocrvenio kapetan Lars Stindl. Vrlo brzo na hlađenju mu se pridružio i veznjak Cityja Fernandinho.

Barcelona vodi na ljestvici sa 12 bodova i uoči zadnjeg kola je osigurala prvo mjesto u skupini. City je drugi s osam bodova, Borussija ima pet, a Celtic dva boda. U posljednjem kolu snage će odmjeriti Barcelona i Borussija, te Manchester City – Celtic.

U derbiju večeri Lige prvaka Arsenal i PSG su u Londonu odigrali 2-2.

U sjajnom susretu igranom na stadionu Emirates, francuski prvak je poveo u 18. minuti golom Edisona Cavanija, a izjednačio je u posljednjim trenucima prvog dijela Olivier Giroud iz kaznenog udarac. Prekršaj je skrivio Grzegorz Krychowiak koji je prvo neoprezno izgubio loptu, a potom još i načinio prekršaj.

PSG je u 54. minuti bio blizu novog vodstva, no Lucas je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. Šest minuta kasnije Parižani su postigli pogodak, ali u vlastitu mrežu. Nesretnik je bio Marco Veratti od kojeg se lopta odbila i završila iza leđa Areole. Gosti su u 78. minuti ipak izjednačili, a strijelac je bio Lucas. U posljednjih deset minuta utakmice Cavani je imao dva zicera za novi preokret, no njegov prvi pokušaj je obranio Ospina, dok je drugi put pucao pored gola.

U drugom dvoboju iz A skupine Ludogorec i Basel su u Sofiji odigrali bez pogodaka nakon što je njihov prvi susret završio 1-1.

U susretu B skupine Napoli nije uspio slomiti Dynamo Kijev i susret je završio bez golova. Ivan Strinić i Marko Rog nisu nastupilo za talijanski sastav, dok je Domagoj Vida igrao cijeli dvoboj za goste.

U prvom susretu Bešiktaš i Benfica su u Istanbulu pred 40,000 gledatelja odigrali sjajnu utakmicu sa šest golova; Na koncu je završilo 3-3 premda su gosti do 58. minute vodili 3-0. Benfica je povela 3-0 golovima Goncala Guedesa (10), Nelsona Semeda (25) i Ljubomira Fejse (31), međutim Bešiktaš je velikim preokretom u drugom poluvremenu uspio izjednačiti. Tvorci velikog preokreta bili su Cenk Tosun (58), Ricardo Quaresma (83-11m) i Vincent Aboubakar (89).

Nogometaši ruskog Rostova priredili su veliko iznenađenje pobijedivši njemačkog velikana Bayern 3-2 u susretu 5. kola D skupine Lige prvaka.

Bayern je i prije ove utakmice osigurao prolaz u osminu finala, međutim ovim porazom praktički je ostao bez izgleda za osvajanje prvog mjesta u skupini. Atletico Madrid u iduća dva ogleda mora osvojiti jedan bod i bit će pobjednik skupine.

Njemački prvak je na otvaranju ovogodišnje Lige prvaka u Munchenu deklasirao Rostov 5-0 i nitko nije očekivao kiks Bavaraca. Posebice nakon što je Bayern poveo u 35. minuti golom Douglasa Coste. No ruski doprvak je golovima Sardara Azmouna (44) i Dmitrija Poloza (49-11m) okrenuo rezultat.

Juan Bernat je u 52. minuti izjednačio na 2-2, međutim, veliko slavlje domaćinu donio je Christian Noboa sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 66. minuti.