‘ČETVORKE’ TALIJANA I ŠPANJOLACA: Junak iz Torina krvario i zabijao za pobjedu ‘azzurra’ , Wales i Srbija odigrali su 1:1 u Cardiffu

nogometni.net 13. studenoga 2016 0

Italija i Španjolska su su četiri gola u mreži suparnika potvrdile su status favorita protiv amatera iz Lihtenštajna odnosno momčadi Makedonije u kvalifikacijaza za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

“Azzurri” su sve obavili već do poluvremena kad su četiri puta zatresli mrežu na Rheinpark stadionu u Vaduzu, strijelci su bili Andrea Belotti (11., 44.), Ciro Immobile (12.) i Antonio Candreva (32).

Talijanski junak bio je napadač Torina Belotti koji je u sudaru s braničem domaćina dobio posjekotinu na kapku. To ga nije spriječilo da još jednom zabije do odmora. Pogodio je s “jednim okom”.

Belotti je debitirao u ovim kvalifikacijama i pokazao se kao pravi izbor u vrhu napada, zabio je u pobjedi protiv Makedonije i sad se raspucao protiv Lihtenštajna. Ove sezone je za Torino zabio osam golova u deset utakmica.

Španjolcima je u Granadi pomogao makedonski branič Krste Velkoski autogolom u 34. minuti, a domaćina je krenulo u nastavku. Na 2:0 je povisio Vitolo u 63. minuti, a do kraja su se u strijelce upisali Nacho Monreal u 84. i Aduriz u 85. minuti.

U skupini G, gdje su vodeće Italija i Španjolska odigrana je utakmica u Elbasaniju Albanija je poražena kod kuće protiv Izraela s 0:3. Domaćin je utakmicu završio s dva igrača manje na terenu, nakon što je pocrvenio Djimsiti u 17. minuti i Berisha u 55.

Prvo je Zahavi bio precizan s bijele točke u 18. minuti, nakon što je Djimsiti napravio prekršaj za najstrožu kaznu. Isti je igrač u 58. minuti promašio penal, ali Izraelci su zabili još dva puta, strijelci su bili Einbinder (66.) i Atar (84.).

Wales i Srbija odigrali su 1:1 u Cardiffu u 4. kolu kvalifikacija za SP 2018. Nezaustavljivi Gareth Bale načeo je u 30. minuti mrežu srpskih nogometaša.

Veliki dio posla napravio je Robson-Kanu koji je oduzeo loptu Nastasiću i servirao je natrčalom Baleu koji ne griješi iz ovakvih situacija. Lopta je prošla kroz noge braniča Branislava Ivanovića i ispod ruke Vladimira Stojkovića.

Čudesna je Baleova statistika, u posljednjih 14 utakmica sudjelovao je u 15 golova Walesa, 11 puta bio je strijelac, četiri puta asistent.

Zaiskrilo je u 35. minuti kad je Taylor raskrvario Tadićev nos i pritom nije dobio žuti karton.

Srbi su uspjeli izjednačiti u 87. minuti, a strijelac je bio Aleksandar Mitrović. Vrh skupine D Srbija je ovim remijem prepustila Irskoj koja ima deset bodova, dok je Wales treći.