Kovač briljirao preokretom kod Werdera; Nice vratila prvo mjesto u ligi, poraz Santinijevih u Marseilleu

nogometni.net 21. studenoga 2016 0

Vrhunski posao radi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač na klupi Eintracht Frankfurta. ‘Orlovi’ su došli do svoje šeste pobjede u 11 kola i to preokretom na gostovanju kod Werdera iz Bremena (1-2).

Time se Eintracht ‘utrpao’ u skupinu od pet klubova koji broje 21 osvojen bod. Tu su još Dortmund, Köln, Hoffenheim i Hertha – dakle, Nikini momci ravnopravno se bore za ulazak u Ligu prvaka!

Treća najbolja obrana Bundeslige kapitulirala je u 38. minuti golom Grillitscha, no onda je Niko reagirao s klupe i preokrenuo meč. Naime, uveo je klupsku legendu Alexa Meiera u 46. minuti, a rasni golgeter odmah je zabio u 52. minuti za 1-1. U 75. Niko uvodi Barkoka koji u 90. pogađa za 1-2. Za gostujući sastav nastupio je i Ante Rebić koji je u igru ušao u 84. minuti.

U utakmici odigranoj u ranijem terminu, Hoffenheim je remizirao protiv davljenika HSV-a 2-2. Srbin Filip Kostić dovodi u vodstvo HSV u 28. minuti, a Wagner zabija u 45. poslije kornera za 1-1.

Preokret stiže preko Zubera u 49., dok konačan rezultat postavlja Nicolai Muller u 61. minuti utakmice. Alen Halilović nije bio niti na klupi, dok je Andrej Kramarić igrao do 78. minute. Naš se reprezentativac istaknuo promašajem u 71. minuti pri rezultatu 2-2.

Monaco je tek dva dana bio lider francuskog prvenstva. Nice je u nedjeljnom derbiju svladala Saint-Étienne 1-0 i vratila se na tri boda viška ispred momčadi iz Kneževine

U posljednjem susretu 13. kola francuskog nogometnog prvenstva Nice je na gostovanju pobijedila St. Etienne 1-0 i vratila vodstvo na ljestvici. Gol odluke zabio je Eyserric u 63. minuti.

U ranije odigranom susretu Marseille je teškom mukom slomio Caen 1-0, a strijelac je bio Rolando u 81. minuti. Hrvatski napadač Ivan Santini nastupio je poraženu momčad do 75. minute.

Guingamp i Bordeaux odigrali su 1-1. Gosti su vodili 1-0 i imali kazneni udarac koji je u 78. minuti promašio Jeremy Menez. Kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi kada je Jimmy Briand zabio za 1-1.